The Vitae Aeternum Pact (Sonsuz Aeternum Paktı)

The Formal Pact (Sonsuz Aeternum Paktı)

Bulunabilecek yer : AETERNUM

 

Sonsuz yaşamın olduğu bu adada, insanların çıkarlarına hizmet eden üç tane grup kurulmuştur. Marauders, Syndicate ve Covenant adlı bu gruplar “Factions” olarak anılıyor.

Bu gruplar Aeternumun her sakininin, bireysel çıkarlarını ve motivasyonlarını temsil eder. Bu gruplardan bir tanesine katılmak isteyen bir kişinin geçmesi gereken aşamalar vardır. Her yerleşimin sulh hakimi, kişinin fiziksel gücünü test etmek amacıyla ilgili yerleşimin Marauder temsilcisine yönlendirir. Bahsi geçen testten sonra Marauder temsilcisi, kişinin kurnazlığının ve zekasının ölçülmesi için Syndicate temsilcisine göndermelidir. Söz konusu testten sonra ise Syndicate temsilcisi kişinin cesaretinin test edilmesi için ise Covenant temsilcisine göndermelidir.

Her üç test de yapıldıktan sonra, kişi bölgenin Sulh Hakimine geri dönüp hangi gruba bağlılık yemini etmek istediği konusunda resmi ve değişmez bir karar vermelidir. Grubunu seçtikten sonra kişi bundan böyle seçtiği grup için savaşlarda savaşmanın yanı sıra, aynı zamanda grubunun nüfuzu için görev almaya da hazır olacaktır.

Bu üç grup ve bu grubun üyeleri, savaşları burada, yani kutsal ilan edilen Aeternum yerleşim yerlerinden uzakta yapmayı kabul eder.

Böylece sonsuzluk paktı kararlaştırıldı ve bundan böyle Aeternumda yaşam olduğu müddetçe böyle devam edecek.

İmza –

The Marauders – Temsilci Commander Joshi

The Syndicate – Temsilci Alchemist Long

The Covenant –  Temsilci Adjudicator Amano

United in Blood   (Kan Birliği)

Bulunabilecek yer : Everfall Settlement

 

Bu adadaki en cesur ve en asil savaşçılar olan, sevgili Marauders’lı kardeşlerim!

Grubumuzda, nereli olduğunuz, inancınızın ne olduğu veya nereden geldiğiniz hiçbir önem arzetmiyor! Burada önemli olan tek şey ne kadar vahşice savaşıp toprakları fethedebildiğiniz. Sonsuz Aeternum Paktı, tüm yeni gelenlere bir güç testi yapmamızı ve bir kez layık oldukları kanıtlandıktan sonra onlara üyelik teklifini sunmamızı emrediyor. Layık olanları, iyi kurgulanmış sahte fantezilerle dolu olan Syndicate’e yönlendirmemiz hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak potansiyel yeni üyelerimizin diğer grupları görmesi o kadar da kötü değil. Çünkü diğerlerini gördükten sonra hiçbir pişmanlık duymadan ömür boyu bize katılacaklar!

Tüm gruplar Corrupted ile savaşmak için bir araya gelmek zorundayken Marauders bunu yalandan yapmayan, savaş alanında kan dökmek için birleşmiş pek de karmaşık olmayan bir gruptur! Bir maceracı daha ne isteyebilir ki ?

-Everfall Komuntanu Chauhan

United in Mind (Akıl Birliği)

Bulunabilecek yer : Everfall Settlement

 

Syndicate, görünüşte dünyanın her köşesinden gelen tutarsız entellektüellere sahip bir grup olarak gözükebilir, ancak bizler çoğu zaman hata yapmaya meyilli olan yumruklarımızdan veya kalplerimizden önce akıllarımızı kullanmada birleştik. Syndicate, tarafsızlığı ve çatışmalara olan mantıksal bakış açısıyla diğerlerinden üstündür. İç anlaşmazlıklarımız olabilir ama hemfikir olabileceğimiz bir şey var; savaş konusunda keskin, odaklanmış zihinlerimizle diğer gruplara göre daha donanımlıyız.

Yine de büyüyen Corrupted tehtidine karşı düşüncesiz Marauders ve Covenant ile işbirliği yapmalıyız, sonuç olarak kızıl dalganın karşısında garanti olan bir yıkımı arzulamayız.

Everfall’lı Alchemist Olivera

United in Spirit (Ruh Birliği)

Bulunabilecek yer : Everfall Settlement

 

Kutsal davamız alt edilemez. Marauders ve Syndicate’in yılanlarının bize karşı hiçbir şansları yok, ancak aynı zamanda eğer doğru kullanılabilirlerse, Corrupted ile olan mücadelede hayati araçlar olabilirler. Düşmanımın düşmanı bazen benim dostumdur ve aynısı Corrupted ile mücadele edenler için de geçerli. “köpeklerle yatmak, pire ile uyanmak” denilse de, Corrupted gelgitinin durdurulması için zaman zaman işbirliği gereklidir. Bu Sonsuz Aeternum Paktı, yeni üyelerin en iyi nereye uyacaklarını belirlemede yardım ediyor ve eğer yeterince dindarlarsa Covenant’da katılabilirler. Seçim yapıldıktan sonra Corrupted tehtidini gerçekten sona erdirmek istiyorsak, yine de diğerlerine güvenmemiz gerekiyor.

Everfall’lı Adjudicator Amano

Puerile Desires (Çocuksu Arzular)

First Light, Marauder Komutanı Edwin’in Günlüğünden

 

Hepsini hemen ezmeli, lanet olası Pakt! Hiç kimse bir halt yapmayacaksa, bu Pakt ne işe yarıyor? Eğer Marauders’ı yönetiyor olsaydım bişeyler yapıldığından emin olurdum. O Syndicate korkaklarının araştırdıklarını teslim etmeye zorlar ve gerekirse sahte dindar Covenant’ın gülümsemesini kılıcımla temizlerdim. Komutan Joshi harika bir kadın, ama diğerleri ellerini bağlıyor! Zayıflar yönetmek için doğmuş olsaydı, onlardan kurtulmak o kadar kolay olmazdı değil mi? Bir dahaki sefere onu gördüğümde onunla bu konu hakkında daha fazla konuşacağım.

Biding Time (Doğru Zamanı Beklemek)

First Light, Syndicate’li Alchemist Long’un Kayıtlarından

 

Marauders’ın temsilcisi Komutan Joshi, savaşı kuzeye taşımamızı bir kez daha önerdi, ve bunu yapmamız gereken gün gelecek olsa da, zaman henüz doğru değil. Ben ve kardeşlerimin geri kalanı, Corrupted konusunda avantaj sağlayacak bir şeyi ortaya çıkaracağımızdan eminiz. Kadimlerin buna karşı bir şekilde savaşmaları gerekiyordu, belki de çok az kişilerdi veya yeterli zamanları yoktu. O yarım akıllı, Covenant temsilcisi Amano, Kadimlerin inançlardan yoksun olduğu için yok olduğunu, bu yüzden Covenant’ın Kadimlerden daha güçlü olduğunu söylemeye çalıştı. Onu o an boğmamak için kendimi zor tuttum. Aceleci olmamalıyız ve öfkemi kontrol etmeliyim.

The Unyielding Balance (Sarsılmaz Denge)

First Light, Covenantlı Adjudicator  Dempster tarafından gönderilmemiş bir mektup.

 

Bu Sonsuz Aeternum Paktı, kutsal kabul edilen yerleşim yerlerini çok daha sessiz hale getirirken korkarım ki sadece mevcut olan çatışmayı daha fazla uzatmıştır. Her lider, Corrupted’ın gerçek düşman olduğunu ve adadaki tüm kaosun merkezindeki çürüme olduğunu bilir, ancak hiç birisi geri adım atmaya ve başka bir bakış açısını kabul etmeye istekli değil. Marauders’ın rüşvetçiliğine kapılmayı reddediyorum. Alchemist Long ve ben, Azoth’un kutsanmış doğası konusunda hemfikir olsak bile, davamıza yönelik bir inancı olmaması onu zor bir müttefik yapıyor. İnançlarımızın önümüzdeki karanlığa karşı hem kılıç hem de kalkan görevi göreceğinden emin olsam da, en azından diğer grupların bazı üyelerinin dikkate alınması gereken noktaları olduğunu kabul etmeye hazırım. Bunun beni davamızdan şüphe ettirmediğini hatta aksine beni bu konuda daha güçlü kıldığına inanıyorum.

Discordant Trinity (Uyumsuz Üçlü)

Windsward, Marauders Komutanı Joshi’nin kişisel notlarından.

 

Diğerlerinin benim bakış açımı paylaşmadığının farkındayım. Ama bu Sonsuzluk Paktının arkasındaki amaç…Corrupted’a karşı savaşmak için bir araya gelmeyi kabul etmekti. Savaşı kuzeye, düşmanın kalbine götürmeyi önerdiğimde, embesiller tarafından engelleniyorum! Syndicate, şimdi doğru zaman olmadığını Kadimler hakkında daha fazla bilgi edinmemiz gerektiğini söyleyip duruyor… Ama bu Corrupted yüzünden her gün iyi insanları kaybetmemize engel olmuyor! Ve Covenant ise inançlarının onları güvende tutacağını düşünerek Syndicate’den pek bir farkı kalmıyor. Bizi güvende tutmak için gereken tek şey bir kılıç, güçlü bir kol ve onu kullanma isteğidir.

Hidden Strength (Gizli Güç)

Windsward, Syndicate’li Alchemist Jansz’ın günlüğünden

 

İlerleme kaydediliyor ancak oldukça yavaş. Diğerleri, Kadimlerin her kalıntısını aramak için çok uzaklara yayıldı. Yakalaşan savaşta bize yardımcı olabilecek her şey, koruma ve araştırma için derhal bir yerleşim yerine gönderilir, ancak genellikle vahşi doğada Marauders ve Covenant gruplarıyla savaşmak zorunda kalırız. Bizi kolay hedef olarak görüyorlar, zayıf görüyorlar ancak sahip olduğumuz bilgiyi bilmiyorlar, bu da bize avantaj sağlıyor. Çoğu zaman bir tehtidin varlığı, eyleminden daha faydalıdır, bu yüzden bir çıkmaza girdik. Kendimizi savaş alanına atmaya istekli olmayabiliriz, ancak mesele kendimizi savunmaya gelirse, göründüğümüzden daha fazlasıyız.

Shield of Faith (İnanç Kalkanı)

Windsward, Covenant’lı Adjudicator Dempster tarafından atılan bir taslak.

 

Şu kafirler! Davamızın adil ve haklı olduğunu anlamayı reddediyorlar. Aeternum tarafından, savaşmak ve Azoth’un ihtişamını ve kutsallığını geri getirmek için seçildiğimizi kabul ederlerse Corrupted’ı birkaç hafta içinde temizleyebilirdik! Ama hayır, o Marauders’lı aptallar kendilerini koruyacak zırh ve kılıçlar dışında başka hiçbir şey olmadan saldırmak istiyor. Davamıza olan inancımız olmadan, Corrupted’ın önüne hasat edilmeyi bekleyen tarla gibi düşecekler. Ama yine de savaşmak istiyorlar. Görmezden gelen Syndicate entellektüelleri ise sadece oturup beklemek ve saklanmak istiyor, takdir-i ilahinin kucaklarına düşmesini umuyorlar.!

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.