The Starstone Barrows Expedition Rehberi

Kısa Notlar

Tüm mini patronların Yunan tanrılarından ilham alan isimleri vardır.

Hatchet’in undying  pasif özelliği sizi bir dizi gizli ışından geçirebilir.

Ancient Hall

İçeri girdikten sonra Ancient geçitten batıya doğru ilerleyin ve ilk Ancient mob  grubunu temizlemek için köprüyü geçin. Temizlendikten sonra Ancient Azoth Seal iaçın ve Sealed Chamber a girin.

Sealed Chamber

Buradan merdivenlerden yukarı çıkın ve yukarıdaki başka bir Ancient  grubu temizleyin. Burada expedition gezisinin mekaniği olan olan Arcane Beams ile tanışacaksınız. Sağda (kuzeyde) Iron Vein ve Lore Page  olan bir oda var. Solda ise Sealed Chamber dan çıkmak ve ilk Kontrol Noktanıza (Checkpoint) gitmek için ışınların altında yüzükoyun sürünerek geçmeniz gerekecektir. Koridorda ilerlemeye devam edin. Bir sonraki ışından kaçın ve karşınıza çıkan Ancient çete grubunu temizleyin. Oradan  ışın dolu Forbidden Passage (Yasak Geçit)e girmek için güneye gidin.

Forbidden Passage

İşte eğlence burada başlıyor. Güneye doğru devam edin ve çıkıntıdan sola doğru inin. Sonra güneye devam edin ve ışık hüzmelerinden kaçının! Platformun çıkıntısını görene kadar devam edeceksiniz. Buradan sağa doğru çıkıntıya sarılacak ve action key i (default shift) kullanarak ilk boşluktan atlayacaksınız. Bir sonraki platformda sağa doğru duvara tırmanın ve sola dönün. İleride sıçrayan bir ışın görmelisiniz.

Bu platformun sağ tarafında aşağı inen küçük bir çıkıntı vardır. Alt çıkıntıdan dikkatlice atlayın ve zıplayan ışık hüzmesinin altına girin! Oradan önünüzdeki bir sonraki küçük platforma atlamanız ve ardından sağınızdaki bir sonraki küçük platforma geçmeniz gerekecek. Son atlayış için, merdivenli büyük platforma atlayın.

Sola dönün ve bir sonraki sıçrayan gizli ışının altında yüzüstü sürünün. Işık hüzmesinin diğer tarafında, sizi ışık hüzmesine çarptırabilecek bir geri tepme yeteneğine sahip bir  Shattered Archer  olduğundan dikkatli olun! Onu öldürün, ardından ahşap platforma doğru ilerleyin. Geçitten atlayın ve aşağıdaki taş platforma atlayın, ardından düz SPRINT yapın ve alt ahşap platforma atlayın. Aşağıdaki mob ları temizleyin ve ardından sağınızdaki köşedeki duvara sarılın.

Sola döndükten sonra aşağıdaki Arcane havuzuna ulaşabileceksiniz. Bu, grubunuzdaki bir oyuncuya bir Arcane Protection büyüsü sağlayacaktır. Bir kez alındığında, platform ile odanın başlangıcı arasında bir kısayol oluşacaktır. Arcane Protection’ı kim aldıysa artık gizli ışınlar arasında durabilir ve üyelerin geçmesi için bir boşluk açabilir. Bu mekanik expedition boyunca birkaç kez olacaktır. Güneydeki 3 ışık hüzmeli kapıdan geçmek için Arcane Protection ı kullanın. Bu, 2. Respawn Shrine a ulaşmak adına yolu açar. Ayrıca koridorda ileride bir sandık bulunmaktadır. Batıya dönün ve merdivenlerden yukarı çıkın oradaki Ancient mob ları temizleyin. Son olarak, koridorun sonundaki Arcana ışınını geçin ve Amfitiyatro’ya girin.

The Amphitheater

Amfitiyatroya girdikten sonra sola döndüğünüzdebüyük bir merdivende Ancient leri göreceksiniz.   Bu mob lsrın içinde  Ioane adında bir Elit mini Boss bulunmaktadır. Ioane pala kılıcı kullanıyor ve son derece yüksek hareket kabiliyetine sahiptir. Ioane ve mob ları öldürün, ardından merdivenlerden yukarı ve köşeden sağa (kuzey) doğru hareket edin.

Erine adında başka bir Elit mini Boss ile birlikte başka bir Ancient mob çetesi göreceksiniz. Erine Ancient mızrak ve kalkan kullanmaktadır. Bu çeteleri hallettikten sonra ,Ancient Azoth mührünü (seal)  kapısını açın ve Antechamber a  gidin.

The Antechamber (part 1)

Kapının içinde Respawn Shrine ı bulunmaktadır. Sağa doğru gidin ve Ancient mob ları temizleyin. Üzerinde 4 rün bulunan kapı göreceksiniz. Bunu daha sonra hatırlamanız gerekecek. Şimdi arkanızı dönün ve arkanızdaki Ancient Sealed kapıdan geçin ve sola gidin. Daha Fazla Ancient  mob lar önünüze çıkacaktır. Onları temizleyin ve merdivenlerden aşağı Halls of the Crypt gidin.

Halls of the Crypt

Koridorda ilerlemeye devam edin ve bir sonraki Ancient grubunu temizleyin ve sağınızdaki (doğu) merdivenden aşağı inin. Aşağıda iki Elit mini patron bulacaksınız, Limos ve Erebas. Onları yenin ve bir parti (tercihen DPS) üyesinin odanın arka tarafında Arcane Protection güçlendirmesini aldığından emin olun! Geçmek için bu güçlendirmeye ihtiyacın olacak. Bunu Arcane ışık süzmesi (beams) ile korunan kapılardan geçmek için kullan. Üç ışından geçin, ardından Arcane Protection olmayan 4 parti üyesinin Ancient mob ları hızlı bir şekilde temizlemesi gerekir, böylece grup bir sonraki ışın setinden Arcane Protection etkisi bitmeden geçebilir .  İkinci seti geçtikten sonra bir  Respawn Shrine ile karşılaşacaksınız. Merdivenlerden yukarı çıkın, ilk Boss dövüşü için Shattered Obelisk e geri dönün.

Shattered Obelisk (part 2)

Merdivenleri çıktıktan sonra, bir Ancient mob  çeteleri ve expedition daki ilk gerçek Boss  Alectos the Relentless ile karşılaşacaksınız.

Boss fight – Alectos the Relentless

Arcane Orbs  Alectos büyük bir Arcane küre konisi fırlatır

Raise Ancients Alectos dövüş içn mobs spawn eder. Alectos’un büyüleyici ışın (enchanting beam) kullanmasını önlemek için bunları temizleyin.

Enchanting beam  mob ların boyut ve güç olarak büyümesine neden olur.

Arcane Nova  Alectos, etrafında bir Arcane Nova oluşturmak için asasını yere vurarak hasar verir.

Arcane pool  yere yerleştirilmiş küçük mor AOE

Arcane Rejuvenation  Alectos Kendi kendini iyileştirmesi için (sağlığının yaklaşık %33’ü) gizemli büyüsünü ellerini havaya kaldırarak uygular.

Dövüş süresi boyunca tank, Arcane Orbs’u gruptan uzak tutmak  için platformun dış kenarına doğru Alectos u oyalar. Tankın ayrıca kendi kendini iyileştirmesi olan Arcane Rejuvenation’ı kesintiye uğratması gerekecek. Tankın cool down süresi devam etiğinde  DPS’nin bu yeteneği kesmeye yardım etmesi gerekebilir. DPS’nin  Alectos’un ürettiği mob ları temizlemesi gerekecek ve Alectos’un onları büyülemesini önleyecektir. Alectos hasarının geri kalanı mesafeli durarak önlenir. Onu bitir ve ganimeti loot la.

Alectos halt edildikten sonra Ancient Shrine(mavi havuzlu shrine)not edin. Bunu daha sonra ihtiyacımız olacak. Batı tarafında kalan sandığı alın, ardından merdivenlerden aşağı inin ve aşağıdaki Ancient mob ları temizleyin. Arcane protection u elde edin ve iki Arcane ışın hüzmesi setinin içinden geçin. Daha fazla Ancient  çeteye sahip Sangarion adında başka bir Elit mini Boss olacak onu temizlendikten sonra Obelisk Anahtarı için süslü sandığı arayın. Onu Ancient Shrine a götürüp kutsamak için Obelisk Key e ihtiyacınız olacaktır. Ardından anahtarı Rün lü kapıyı açmak Antechamber odasına götürün. Oraya ulaşmak için  Halls of the Crypt  den geri dönün.

Antechamber (part 2)

Rün lü kapıyı açmak ve Regent’in Crypt  girmek için Obelisk Key i kullanın. Kapıdan geçtikten sonra, son Respawn Shrine ı göreceksiniz. Son Boss karşınıza çıkacaktır.

Boss Fight – Greundgul the Regent

Faz 1

Cleave  Grendgul büyük kılıcını yere vurur.

Gruendgul’s Bone  Gruendgul Ancient mobları ortaya çıkaran bir kemiği yere atar

İlk aşaması basittir. DPS Greundgul ve Gruendgul’un çıkardığı kemikleri  temizlemelidir. Her zaman önce kemiği, sonra onların ortaya çıkanları temizlersiniz. Greundgul’u öldürdüğünüzde, ikinci aşaması başlar.

Faz 2

Gruendgul şimdi odanın etrafında sıçramaya başlayacak, düştüğü yerden bir şok dalgası yaratarak büyük bir AOE alan etkili şok dalgası oluşturur. Bunları tamamen atlatmak zordur, bu nedenle oyuncuların Healer tarafından üzerindeki stresi azaltmak için dağınık durmaları ve ellerinden geldiğince kaçınmaları gerekecektir. Birkaç sıçramadan sonra sıçramayı durduracak ve 2 tane kemik spawn lıyacaktır. Önce kemikleri, sonra ekleri öldürün. Gruendgul daha sonra Sıçrayış aşamasına geri dönecektir. Yaptıklarınız tekrarlayın ve Starstone Barrows un işini bitirin.

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.