The Depths – Expedition Rehberi

* Depth expedition a  girmeden önce** Dışarıdaki Nekumanesh adlı yavru timsahla konuştuğunuzdan emin olun. Büyümesine yardımcı olmak için size et toplama görevi verecek. Ayrıca grubunuzdaki üç kişide Azoth Staff olduğundan emin olun. İçerideki bazı hedefleri tamamlamanız  için gerekecektir.

İçeri girdikten sonra, üzerinde birden fazla Ancient Artifact bulunan bir sütun bulacağınız ilk “Corrupted Retreat” odasına koşun. Odadaki eklentileri temizleyin ve güneydeki koridora koşun. Kapıya girmek için, her platformda bir parti üyesinin durması gibi basit bir görevi tamamlamanız yeterli olacaktır.

Kısa koridordan aşağı inin ve azoth staff kaidesini etkinleştirin ve ardından corrupted mob ları geri çekin ve yeni spaen olan çıkan yeni mob ları temizleyin.Sonrasında  Azoth staff ı olan ekipten üç kişi odada bulunan orta sütundaki üç küreyi etkinleştirmesi gerekecek. Bu işlem batıya açılan kapıyı açacaktır.

Kapının hemen içinde Renat adında bir mini Boss vardır. Minimal mekaniklere sahiptir ve halt edilmesi kolaydır. Koridordaki eklentilerin geri kalanını temizleyin ve soldaki merdivenlerden yukarı çıkın. Önünüzdeki kapı otomatik olarak açılacaktır ve çatallı merdivenden yukarı çıkmanıza imkan sağlayacaktır. Ekleri temizleyin ve ancient Azoth seal i  açın ve kapıdan geçin. ilk Respawn point ileride olacaktır.

Bir sonraki merdivenin tepesinde, birkaç ekleme ile corrupted tendril olacaktır. Bunları öldüdükten sonra Nadil Köprüsü adlı bir odaya götürecek kapıyı açacak ve başka bir mini patron olan Boor ile Destansı bir sahne ortaya çıkaracaktır. Bu mini Boss Minimal mekaniklere sahip corrupted brute dur. Aşağıya inin ve sağa (doğuya) “the convayence” adlı bir koridora gidin. İki tane daha corrupted tendril ile ve bazı mob lar ile karşılaşacaksınız. Bu koridorun sonunda, sizi haritada “the core” adlı ayrı bir alana götürecek bir teleport bulacaksınız.

Core un içine girdikten sonra solunuzda kalan ve  kübün karşı tarafındaki köşeye dönün, orada başka bir teleporter bulacaksınız. Bunu kullanın ve sizi Nadir Bridge (köprü)  alanının başka bir uzantısı olan Ring of Rot adlı yere götürecektir. Bir kez burada oymalarla çevrelenmiş ve  yerde saat benzeri bir alan bulacaksınız. Birkaç mob dalgası ortaya çıkarken grubunuz oymaların ortasındaki plakada baskıyı tutması gerekecektir. Dalgalar bittiğinde ve plaka (plate) etkinleşecektir, Unseal the Gate ve Nadir Bridge’e geri girmek için koridordan aşağı inin.

Sağa gidin, eklemeleri temizleyin ve önünüzdeki Antik Azoth Seal i kırın. Bu işlem sonrası odanın ortasındaki köprüyü geri yüklenecektir. Sağınızda isteğe bağlı bir mini Boss odası var, burada iki corrupted tendril ve birkaç eklenti ile çevrili Despar adında ağır bir corrupted  Boss bulacaksınız. İki sandık odası açmak için odayı temizleyin ve Despar ı halt edin. Ardından Nadir Bridge geri dönün ve ilk gidebileceğiniz yer olan yeni form verilmiş köprüyü bulacağınız odaya gidin. Köprüyü geçerek respawn  noktası ve ilk Boss Archdeacon Azamela ile karşılaşacaksınız.

Archdeacon Azamela (the Unholy Pit)

Faz 1

Dövüş başladığında, Azamela iki Tazı (Hound) spawn edecek. Onları temizleyin ve Azamela’nın saldırılarına dikkat edin.

Shockwave  onu bir şok dalgası etkisinin merkez üssü yapar.

Corrupted cleave  Koni içinden corrupted ruhu gönderen cleave

Staff Slam  Azamela çevresinde alan etkisi olan (AOE ) yere serme

Summon Hounds  Azamela iki tazı daha çağırır

Faz 2 (Apocalypse)

Azamela asasını havaya kaldıracak ve yukarıdaki çıkıntılardaki monolitlerden birine kırmızı bir ışın bağlayacak. En az bir parti üyesinin (iki tanesi önerilir) Monolith’e ışınlanmak için ışının altındaki teleport a gitmesi gerekir. Tank, Apocalypse madenlerini blok tutarak tanklamak için Azamela ile birlikte kalmalıdır. Ekleri temizleyin, ardından Monolith’in tabanındaki Azoth Staff hedefini kapatın. Hedef kapatıldığında, çıkıntıdaki tüm parti üyeleri Aşama 1’in tekrarı için Boss’a geri ışınlanacak.

Faz 3

Aşama 2’ye benzer şekilde, Azamela asasını havaya kaldıracak, ancak bu sefer asa odadaki her iki Obelisks bağlanacak. Tank Azamela ile kalırken ve Apocalypse madenlerini tanklarken iki Parti üyesinin her bir ışınlayıcıya gitmesi gerekecek. Apocalypse durdurmak ve Boss a geri ışınlanmak için eklentileri temizleyin ve monolit üzerindeki her Azoth Staff hedefini etkinleştirin.

Not – Geri dönen ilk grup iseniz – ortadaki Madenlere dikkat edin.

Azamela işini bitirmeli ve Thorpe’un odasına girmek için Thorpe’un Anahtarını toplamalısınız.

Kuzeydeki merdivenlerden yukarı çıktığınızda, sizi “Core”a geri götürecek bir ışınlayıcı (teleporter) bulacaksınız. Bu corrupted kabuklarla dolu öndeki odayı açacaktır. Son varış noktanız olan “The Crucible of Corruption”a götüren ışınlayıcıyı ortaya çıkarmak için onu yok edin.

Crucible of Corruption’a girdikten sonra corrupted bir ayı olan mini Boss Archbald ile karşılaşacaksınız. Aşağıya inin öndeki kapıyı açın. Buradan birkaç eklentiyi ve başka bir corrupted tentacle ve son olarak corrupted Monolith’i temizleyeceksiniz. Monolith’i yok ederek  son patron olan Kaptan Thorpe’a giden koridorun kilidini açacaksınız.

Captain Thorpe

Faz 1

Captain Thorpe alevli kılıcıyla hücum edecek. Tank  grup hasarını azaltmak için onu bölgenin dış duvarlarına doğru yönlendirebilir. %20 sağlığa ulaştığında 2. aşamaya geçilecektir.

Faz 2

Captain Thorpe’un sağlığını %20’nin altına düşürdüğünüzde, sağlık çubuğunu sıfırlayacak ve yanında savaşmak için iki corrupted  Behemoth’ta spawn olacaktır. Ekleri temizleyin ve büyük miktarda Hasar veren Kaptan Thorpe mekaniklerinden kaçınmaya odaklanın.

Corrupted pull– Thorpe hedefi kendine çekerek hasar verir

Charge – Kaptan Thorpe büyük miktarda hasar veren ve hedefi yere seren bir hücumla ileriye doğru atılır.

Corrupted Steel – Kaptan Thorpe diz çöker ve kılıcını yere vurarak devrilmeye sebep olan alan etkisi oluşturur.

Soul Crushing Beam – Büyük miktarda hasara neden olan corrupted ışın. Kaptan Thorpe saat yönünün tersine hareket ederek alanın etrafında döner.

Spawn Behemoths – Kaptan Thorpe yanında savaşmak için iki Behemoth spawn eder.

Heel Crush – Yüksek miktarda  corrupted alan hasarı (AOE) veren patlama oluşur.  Alanın içindeki kalan oyuncular bundan etkilenir.

DPS ler Captain Thorpe ı hallettiğinde expedition tamamlanır.

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.