Teçhizat nasıl Onarılır (Repair) ve Parçalanır (Salvage)

Giriş

Ekipmanınızı onarmak için uygun miktarda Repair Kite ve ödemeniz gereken bir miktar altına sahip olmalısınız.

Onarım parçaları (Repair parts), öğeleri onarmak için kullanılan benzersiz bir kaynaktır ve takas edilemez, satılamaz veya satın alınamaz. Repair Kit elde etmek için artık ihtiyacınız olmayan silahları ve zırhları parçalamalısınız. (Salvage)

Aeternum’daki maceralarınız sırasında size pek de faydası olmayan silahlarla ve zırhlarla karşılaşacaksınız. Ya kullanmak isteyeceğinizden çok daha düşük seviyedeler ya da donanımınıza uygun olmayan item lerden bahsediyoruz.

Bu durumda, parçalamak istediğiniz öğenin üzerine gelip S’ye basarak ve sol tıklayarak o teçhizatı parçalayabilirsiniz. Bu işlem sonucu kullandığınız öğeleri tamir etmek için kullanacağınız onarım parçalarının yanı sıra bir miktar altın elde edersiniz. Onarım parçalarının miktarı ve aldığınız altın miktarı, parçalanan eşyaya bağlı olacaktır.

Bir çok onarım parçasını kolayca elde etmenin harika bir yolu, çok sayıda parça üretmektir. Bu sayede hem zanaatkarlık (crafting) becerinizi artıracak aynı zamanda daha sonra yeni oluşturduğunuz öğeleri tamir edebileceğiniz onarım parçalarını elde edeceksiniz ayrıca birkaç altın elde edebilirsiniz.

Onarım parçalarının sınırının 2.000 adettir, bu nedenle yüz binlerce onarım parçasını bir araya getirip ömür boyu hazır hale getiremezsiniz.

Hasarlı teçhizatınızı onarmak için yeterli miktarda tamir parçası elde ettikten sonra, tamir etmek istediğiniz teçhizatın üzerine gelin ve teçhizatınızı tamamen onarmak için R ve sol fare düğmesine basın.

Ayrıca, tüm donanımınızı onarmak için kullanabileceğiniz bir “tümünü onar” (Repair all) düğmesi de vardır. Tümünü onar düğmesini kullandığınızda envanterinizde bulunan herhangi bir ekipmanın tamir edilmeyeceğini, yalnızca mevcut donanımınızın onarılacağını unutmamak önemlidir. Ayrıca şunu da bilmenizde fayda var, envanterinizde herhangi bir teçhizat varsa, öldüğünüzde  tıpkı  üzerinizdeki teçhizatınız gibi onlarda dayanıklılık hasarı alacaktır. Bu nedenle, Aeternum’a çıkmadan önce üzerinizdeki eşyalarınızı  gözden geçiriniz.

Bir eşyanın ne kadar hasar gördüğünü ekipman ekranınızdaki  eşya simgesinin altındaki hızlı görünüm dayanıklılık çubuğuna bakarak görebilirsiniz. Bununla birlikte eşyanın üzerine gelerek o eşyanın gerçek toplam dayanıklılık miktarını ile sahip olduğu kalan dayanıklılık miktarını görebilirsiniz.

Ayrıca  o öğeyi onarmak için kaç tane onarım parçasının ve ne kadar paraya mal olacağını da görebilirsiniz.

Bir öğeyi istediğiniz kadar onarabilirsiniz. Bir eşyayı tamir ettiğinizde dayanıklılık kaybı olmaz ve çok fazla tamir ederseniz eşya yok olmaz.

Tamir Kitleri (Repair Kits)0

Tamir kitleri üretilebilir veya satın alınabilir. Bir tamir kiti hazırlamak, Mühendislik ticaret becerisinin (Engineering trade skills) kullanılmasını gerektirir ve bir atölyede üretilebilir. 4 farklı tamir kiti kademesi vardır:

  • Standard (Tier 1)
  • Advanced (Tier 2)
  • Expert (Tier 3)
  • Master (Tier 4)

Her tamir kiti kademesini 0 Mühendislik ile üretebilirsiniz, ancak uygun kiti yapmak için gerekli malzemelere sahip olmalısınız.

Tier 1/2/3/4, 40/100/150/300 Onarım Parçaları gerektirir ayrıca Tier 2/3/4/5 a 1/2/3/3 ayrı Craft Modları gerekmektedir.

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.