New World Warhammer Yapılandırması

WarhammerNew World’deki yakından vuran silahlardan bir tanesidir. Temelde Strength tabanlı olup, yüksek hasar çıkartabilme, alan saldırısı yapabilme ve tehlikeli durumlarda rakibini kalabalık kontrol etkisine sokabilmek gibi yetenekleri vardır. Tıpkı diğer tüm silahlarda olduğu gibi, Warhammer’da, Juggernaut ve Crowd Crusher olmak üzere iki adet yetenek ağacı vardır. Oyuncular istek ve ihtiyaçlarına göre bu iki ağaçtan yetenek seçebilirler. Ancak son yeteneği sadece tek bir ağaçtan alabiliyorsunuz.

Juggernaut

Juggernaut ağacı Warhammer’ın hasar vermeye yönelik olan ağacıdır. Crowd Crusher’a göre daha fazla hasar çıkartabilme potansiyeli vardır. Armor Breaker yeteneğinin zırh kırma özelliği sayesinde anti-tank olabilme özelliği hafife alınmamalıdır. Ağacın en önemli pasif özellikleri zırh kırma, ağır saldırıları güçlendirme ve yapılan ağır saldırıların bekleme süresini azaltmasıdır. Eğer yeterince hasarınızın olmadığını düşünüyorsanız Juggernaut ağacı tercih edilebilir.

Crowd Crusher

Önereceğimiz yapılandırmada genel olarak odaklanacağımız ağaçtır. Bu ağaç genel anlamda uyguladığı kalabalık kontrol yetenekleri ile öne çıkmaktadır. Örneğin Shockwave alan etkili bir saldırı olmasının yanı sıra isabet ettiği tüm rakipleri sersemletmenizi sağlar. Kişiye göre artan hasar emilimi, debuff uyguladığınız rakiplere karşı hasar arttırma ve debuff uyguladığınız rakiplere vurduğunuzda hareket hızı kazanma bu ağacın en önemli pasif özellikleri arasındadır. Eğer hasarınızı başka bir silahtan sağlıyorsanız uygulayabileceğiniz kitle kontrol etkileri bakımından Crowd Crusher ağacı tercih edilebilir.

Önerilen PvX Yapılandırması

Warhammer tercihlerinize göre yüksek hasara sahip olabilir veya tam bir kalabalık kontrol makinesi olabilir. Size önereceğimiz yapılandırma sayesinde, Warhammer için önerilen yetenekleri, zırh tipini ve ikincil silahları ve bunların arkasındaki mantığı anlayabileceksiniz.

Öznitelik

Warhammer’ın temel olarak Strength’den beslendiğini söylemiştik. O yüzden hasarımızı arttırmak adına elimize geçen tüm puanları Strength’e vermeliyiz. Daha sonra artan veya geriye kalan puanları canımızı arttırabilmek adına Constitution’a veriyoruz. Özniteliklerin verdiği bonusları öğrenmek istiyorsanız, buradaki linke tıklayın.

Yetenekler

 

Önerilen Aktif Yetenekler

Armor Breaker : Hedefimizin zırhını kırmamızı ve güzel miktarda hasar vermemizi sağlıyor bu yeteneği ve altındaki tüm pasif yetenekleri açmanızı öneririm.

Shockwave : Alan etkili bir saldırı olmasının yanı sıra isabet ettiği tüm rakipleri sersemletiyor. Ayrıca Taunt Gem’iniz varsa silahınızda, yaratıklara karşı kullanıldığında, yaratıkların size saldırmasını sağlıyorsunuz. Altındaki tüm pasif yetenekleri açın.

Clear Out : Kullandığınız zaman rakipleri ileriye iterek aranıza mesafe koyabileceğiniz bir yetenek. Altındaki tüm pasif yetenekleri açın.

 

Önerilen Pasif Yetenekler

Aktif yeteneklerin altında olanlar hariç açmanız gereken pasif yetenekler.

Juggernaut Ağacı

Exhaustive Attack : Tüm Warhammer yetenekleri rakiplere “Exhaust” uygular. Stamina yenilenmesini azaltır.

Contemtion : Canı %30’un altında olan rakiplere karşı ağır saldırılarınız daha fazla hasar verir.

Quick Recovery : Ağır saldırılarınız bekleme sürelerinizi %7 kısaltır.

Crowd Crusher Ağacı

Outnumbered : İki veya daha fazla düşmanla çevrili olduğunuzda hasar emilimini arttırır.

Guarded Sprint : Hızlı koşarken alınan hasarı azaltır.

Acceleration : Üstünde Debuff olan rakiplere karşı yaptığınız hafif saldırılar bekleme sürelerinizi azaltır.

Facilitated Expedition : Üstünde Debuff olan rakiplere karşı yaptığınız saldırı hareket hızınızı arttırır.

Anahtar Yetenek

Aftershock : Kalabalık kontrol efekti uyguladığınız rakiplere aynı zamanda yavaşlatma da uygularsınız.

Zırh

Warhammer için önerim Heavy Armor olacaktır. Çünkü hasar vermekten çok kalabalık kontrol efekti uygulamaya yönelik oynuyoruz. Bu yüzden maksimum faydayı sağlayabilmek adına kalabalık kontrol etkilerimizi %20’ye kadar uzatan Heavy Armor bizim için ideal olacaktır. Eğer çok hantal olduğunu düşünüyorsanız, dodge yaparken ufak adımlar atmak size göre değilse, Medium Armor da giyebilirsiniz.

İkincil Silah

İkincil silah olarak Greataxe öneririm. Greataxe da Strength tabanlı olduğu için hasarınızdan hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz. Hatta Crowd Crusher ağacına odaklandığımız için çok fazla hasarımız olmayacak. Greataxe bu açığı kapatacaktır. İkincil öznitelik olarak Focus’a verip Life Staff’da kullanabilirsiniz. Böylece biraz da olsa Paladin ihtiyacını gidermiş olursunuz. Bir yandan kalabalık kontrol efekti uygulayıp bir yandan da dostlarınıza ve kendinize can basarsınız. Daha fazla tank olmak istiyorsanız Sword & Shield’da önerebilirim. Warhammer’ın ve Sword & Shield’ın CC’leri ile beraber rakiplerinizi kanser edebilirsiniz.

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.