New World Sword & Shield Yapılandırması

Sword & ShieldNew World’deki yakın dövüş silahlarından bir tanesidir. Temelde Strength tabanlı olup, Dexterity‘de fayda sağlar. Oyuncunun tercihlerine göre yüksek hasar çıkartabilme veya sağlam bir savunma yapabilmektedir. Tıpkı diğer tüm silahlarda olduğu gibi, Sword & Shield’da, Swordmaster ve Defender olmak üzere iki adet yetenek ağacı vardır. Oyuncular istek ve ihtiyaçlarına göre bu iki ağaçtan yetenek seçebilirler. Ancak son yeteneği sadece tek bir ağaçtan alabiliyorsunuz.

Swordmaster

Rakiplerinize oldukça yüksek hasar verebildiğiniz yeteneklerle doludur. Gerek alan hasarı vererek, gerekse rakibin üstüne çullanarak hasarınızı çıkartabilirsiniz. DPS olmak istiyorsanız ana odağınız bu ağaç olmalıdır. Zira bu ağaçtaki yetenekler, en düşük silah hasarınızın %125’i kadar hasar veriyor. Bu ağacın anahtar yeteneği Leadership Sword elinizdeyken tüm dostların %10 hasar arttırması kazanmasını sağlıyor. Bu da eğer takımınızda başka bir DPS varsa, grubunuzun genel hasar ortalamasını yükseltecektir.

Defender

Genelde CC (Kalabalık Kontrol Efekti) yetenekleriyle doludur. Rakipleri ve yaratıkları tanklayabilmek için gerekli olan yetenek setine sahiptir. Kalkanınızın daha fazla zırh sağlaması, canınızı arttırmak ve üzerinizde uygulanan iyileştirme etkilerinin önemli ölçüde arttırılması gibi pasif yeteneklere sahiptir. Bu da Sword & Shield‘ın Defender ağacını vazgeçilmez bir tank yapıyor. Bu ağacın anahtar yeteneği Defensive Formation blok yaparken dostlarınıza gelen hasar oranını %30 azaltıyor. Karşınızda çok fazla DPS karakter varsa, takımınızı korumanız için gerekli olan her şeye bu ağaç sayesinde sahipsiniz.

Önerilen PvX Yapılandırması

Sword & Shield yüksek hasara sahip olabilmesinin yanı sıra, Tank da olabilmektedir. Önereceğimiz yapılandırma Sword & Shield ile mükemmel bir tank olmaya odaklanacaktır. Bu yapılandırmanın içinde yetenekler, öznitelik, zırh türü ve ikincil silahlardan bahsedilecek olup, tüm seçilecek olan şeylerin arkasındaki sebebi anlayabileceksiniz.

Öznitelik

Sword & Shield‘ın ana özniteliği Strength‘dir. Hasarımızı buradan alırız, ayrıca Dexterity‘de fayda sağlar. Eğer ki hasar istiyorsanız önce Strength daha sonra da Dexterity verebilirsiniz. Ancak biz Tank olmayı hedeflediğimiz için, Strength ve Constitution‘a eşit gideceğiz. Bunun ardındaki sebep ise Constitution‘un verdiği bonuslar. Eğer bonusları merak ediyorsanız buradaki linkten verilen bonusları görebilirsiniz.

Yetenekler

Önerilen aktif yetenekler 

Whirling Blade : Alan etkili bir yetenek çevrenizdekilere %145 silah hasarı veriyorsunuz. Hasar verdiğimiz tek yetenek olacağı için bunu ve altındaki pasifleri açın.

Shield Bash : Önünüzdeki rakipleri 2 saniyeliğine sersemleten bir kalkan saldırısı yaparsınız. Eğer silahınızda Taunt Gem varsa bu saldırıyı yaratıklarda kullanmak, yaratıkların size saldırmasını sağlar. Altındaki tüm pasifleri açmayı unutmayın.

Final Stand : Gelen hasarı 8 saniyeliğine %30 azaltır. Ayrıca yine silahınızda Taunt Gem varsa, yaratıklar size saldırır.

Önerilen pasif yetenekler

Aktif yeteneklerin altındaki pasif yetenekler hariç açılacak pasif yetenekler.

Swordmaster

Achilles Heel : Hafif saldırı kombosundaki son vuruşunuz rakibinizi 2 saniyeliğine %20 yavaşlatmanızı sağlar.

Mobility : Blok yaparken %33 daha hızlı koşarsınız.

Counter Attack : Blok yaptığınızda %10 hasar arttırma kazanırsınız.

Defender

Sturdy Shield : Kalkan %15 daha fazla zırh sağlar.

Sturdy Grip : Bir yakın saldırıyı kalkanınızla engellediğinizde giden Stamina %25 azalır.

Elemental Resistance : Gelen tüm büyü hasarını %10 azaltır.

One With The Shield : Kalkan ile blok yaptığınızda tüm kalkan yeteneklerinizin bekleme süresi %1 azalır.

Defensive Training : Bir saldırıyı blokladığınızda %10 Fortify (Hasar Azaltma) kazanırsınız.

Recuperation : Gelen tüm iyileştirme ve yenileme etkileri %10 artar.

Anahtar Yetenek

Defensive Formation : Blok yaparken, dostlarınızın aldığı hasarı %30 azaltırsınız.

SWORD & SHIELD ÖNERİLEN YETENEK AĞACI

Zırh

Heavy Armor hem en iyi korumayı veren, hem de uyguladığımız kalabalık kontrol efektlerini en çok uzatan zırh türüdür. O yüzden önerim mükemmel bir tank olmanız için komple Heavy Armor giyinmenizdir. Eğer çok hantal olduğunuzu düşünüyorsanız ve bu gerçekten sizi rahatsız ediyorsa, Medium Armor ağırlıklı olmak üzere Heavy Armor’u karıştırabilirsiniz.

İkincil Silah

İkincil silah olarak önerim War Hammer. Sebeplerine gelecek olursak; War Hammer‘da Strength‘den güç kazanıyor. Böylece Strength‘e verdiğimiz puanlar sayesinde War Hammer ile oynarken hasarımızda bir değişiklik olmayacak. İkinci sebep olarak da, War Hammer‘ında en az Sword & Shield kadar güçlü kalabalık kontrol efektleri var. Eğer rakibinizi CC’den çıkartmak istemiyorsanız, Sword & Shield ve War Hammer ile rakibinizi delirtebilirsiniz. Heavy Armor‘un da getirdiği kalabalık kontrol efektlerini uzatma buff’ı sayesinde, küfür yiyeceğinizi garanti edebiliriz.

1 Comment

  • solo saldırı için öneriniz var mı?
    yada solo oynamak için önerebileceğiniz sınıf var mı?

    ömer
    Posted Ekim 10, 2021

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.