New World Rapier Yapılandırması

Rapier, New World’deki yakın dövüş silahlarından bir tanesidir. Temelde Dexterity tabanlı olup, yüksek hasar çıkartabilme, zamanla hasar verebilme ve tehlike durumunda kaçış becerileri vardır. Tıpkı diğer tüm silahlarda olduğu gibi, Rapier‘da da, Blood ve Grace olmak üzere iki adet yetenek ağacı vardır. Oyuncular istek ve ihtiyaçlarına göre bu iki ağaçtan yetenek seçebilirler. Ancak son yeteneği sadece tek bir ağaçtan alabiliyorsunuz.

Blood

Bu ağaç, genelde yüksek hasar vermesiyle ünlüdür. Hem hasarı yüksek hem de kanama etkisiyle zaman içerisinde hasar veren yetenekleri vardır. Tondo yeteneği ana yeteneğimiz diyebiliriz. Bu saldırı sayesinde düşmanı kanatıp zaman içerisinde hasar veririz. Bu ağacın pasifleri de yetenek setine oldukça uygundur. Pasifler genellikle kanayan rakiplere daha fazla hasar verme, kanama süresini uzatma ve genel anlamda hasarınızı arttırıp, bekleme sürenizi azaltmakla alakalıdır. Tondo yeteneğinin kendi pasifleri, Tondo‘nun bekleme süresini azaltmaya yönelik olduğu için, bekleme süresi diğer yeteneklerden daha kısa diyebiliriz. Bu yüzden vereceğimiz örnek yapılandırmada Tondo ana yeteneğimiz olacak.

Grace

Bu ağaç genelde zor durumda kaldığınız zaman, kurtulmak için kullanabileceğiniz yeteneklerle doludur. Fleche yeteneği ile atılırken, Riposte yeteneği ile doğru kullandığınız takdirde rakibinizi sersemletebilirsiniz. Bu ağacın pasif yetenekleri, hızlı koşmanızı, krit vuruşta bekleme sürenizi azaltmanızı ve canı dolu olan rakiplere daha fazla vurmanızı sağlar. Bu ağacın en gözde yeteneği, düzgün kullanıldığı takdirde rakibi sersemleten Riposte. Sadece iyi oyuncuların kullanabileceği ve kullananının gerçekten ödüllendirileceği bir yetenek. Altındaki tüm pasifleri açtığınızda Riposte‘nin verdiği stun 2 saniyeye çıkıyor. Bir DPS için iki saniyelik sersemletme, rakibiniz için kesin ölüm anlamına gelebilir.

Önerilen PvX yapılandırması

Rapier yüksek hasara sahip olmasının yanında, oldukça kırılgan bir silahtır. Size önereceğimiz yapılandırma sayesinde, Rapier için önerilen yetenekleri, zırh tipini ve ikincil silahları ve bunların arkasındaki mantığı anlayabileceksiniz.

Öznitelik

Rapier temel olarak Dexterity‘den beslenir. Dexterity‘niz ne kadar yüksek olursa o kadar fazla hasar verirsiniz. Ancak Intelligence‘da Rapier‘ın hasarını yükselten bir diğer öznitelik. Bu yüzden hasarınız çok fazla arttırmak istiyorsanız, ikincil olarak Intelligence‘a verebilirsiniz. Eğer hayatta kalmakta zorluk yaşıyorsanız Constitution sizin için ideal olacaktır.

Yetenekler

Aktif Yetenekler

Tondo : Rakibe bir kesme saldırısı yaparsınız ve hasar verirsiniz. Bunun yanında 3 kereye kadar stacklenebilen bir kanama efekti bırakırsınız. Ana yeteneklerimizden bir tanesi, tüm pasiflerini fulleyin.

Flourish and Finish : İki aşamalı bir saldırı, ilk aşamada rakibi yere düşürürsünüz. İlk aşama biterken hafif saldırı tuşuna basarsanız kılıcınızı rakibe saplarsınız. Ayrıca kanama efekti bırakıyor. Altındaki tüm pasifleri fulleyin.

Riposte : Bir karşı atak saldırısıdır. Eğer bu yetenekle başarılı bir engelleme yaparsanız rakibinizi sersemletirsiniz.

Pasif Yetenekler

Aktif yeteneklerin altındaki pasif yetenekler hariç kullanılacak pasif yetenekler.

Blood

Refreshing Strikes : Herhangi bir vuruşunuzda tüm bekleme sürelerini %1 azaltır.

Engarde : Hedefinizin canı %50’nin üzerindeyse %10 daha fazla vurursunuz.

Unerring : Kanayan rakiplere karşı %5 daha fazla hasar.

Heavy Puncture : Kanayan birisine ağır saldırı yapmak, kanamasını 2 saniye uzatır.

Grace

Desperation : Staminanız %40’ın altındayken %10 daha fazla hasar verirsiniz.

Red Curtains : Krit vuruşunuz tüm bekleme sürelerini %5 azaltır.

Anahtar yetenek 

Bloody End : Flourish and Finish yeteneğinin Finish’i %110 yerine %150 hasar verir.

Zırh Seçimi

DPS olduğumuz için Light Aromor bizim için en iyisi. Bu şekilde daha mobil olup hasarımızı arttırabiliriz. Ancak hayatta kalmakta sorun yaşarsanız, Light Armor ağırlıklı olmak üzere Medium Armor ile karıştırabilirsiniz.

İkincil Silah Seçimi

İkincil silah olarak, menzil kazanmak istiyorsanız Bow veya Musket, eğer yakından fazla hasar vermeye devam edip, üstüne CC uygulamak istiyorsanız Spear, hasar çok önemli değil kaçmamı sağlasın yeter diyorsanız da Ice Gauntlet önerimdir. Kişisel tercihlerinize göre istediğiniz gibi yapılandırmada düzenlemeler yapabilirsiniz. Rapier PvP ve PvE’de gözde silahlardan birisi olacak.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

 

[/vc_column_text][/trx_sc_content]

[/vc_column][/vc_row]

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.