New World Hatchet Yapılandırması

Hatchet, New World’deki yakın dövüş silahlarından bir tanesidir. Temelde Strength tabanlı olup Dexterity de fayda sağlar, tek hedefe yüksek hasar çıkartabilme ve hedefin üzerine doğru çullanabilme gibi yetenekleri vardır. Tıpkı diğer tüm silahlarda olduğu gibi, Hatchet‘da, Berserker ve Throwing olmak üzere iki adet yetenek ağacı vardır. Oyuncular istek ve ihtiyaçlarına göre bu iki ağaçtan yetenek seçebilirler. Ancak son yeteneği sadece tek bir ağaçtan alabiliyorsunuz.

Berserker

Bu ağaç, yakından yüksek hasar çıkartabilmenizi sağlayan ağaçtır. Saldırı gücünüzü arttırabileceğiniz Berserk aktifinden, hedefin üzerine çullanabileceğiniz Feral Rush’a kadar her yetenek sizi yakınına girdiğiniz rakipleriniz için ölümcül yapar. Oldukça yüksek hasar kabiliyeti ve bu kabiliyete uygun pasif yeteneklerle Berserker ağacı hızlı hareket etmek isteyen DPS‘ler için vazgeçilmez bir ağaç olacaktır. Özellikle anahtar yeteneği Defy Death sizi 4 saniyeliğine ölümsüz yaptığından ötürü karşıdaki oyuncular için oldukça büyük bir tehtidsiniz.

Throwing

Elimizdeki tek elli baltayı fırlatmaya ve fırlatarak hasar vermeye yönelik bir yetenek ağacı. Hasarı Berserker ağacı kadar fazla olan bu ağaç ile düşmanlarınıza uzaktan hasar verebilirsiniz. Ancak bana kalırsa Throwing ağacı ile Berserker ağacının uyumlu yetenekleri veya pasifleri yok. O yüzden yapacağınız yapılandırmalarda ikisinden birisini tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bu ağacın aktif yetenekleri ile pasif yetenekleri mükemmel bir uyum içindeyken, Berserker ağacı ile çok fazla uyumlu değil. Sizin için bu ağaçtaki en iyi olabilecek pasifler sadece hafif saldırınızı güçlendiren pasifler olacaktır. Bunları almak için de önemli miktarda puan harcamanız gerekiyor. Bana kalırsa iki ağaçtan bir tanesini seçip tüm yeteneklerini alın. Tabii son karar yine size ait.

Hatchet PvX Yapılandırma

Hatchet yüksek hasara sahip, kırılgan ancak ölmeden önce yanında birkaç kişiyi kendisiyle beraber götürebilecek bir silahtır. Size önereceğimiz yapılandırma sayesinde, Hatchet için önerilen yetenekleri, zırh tipini ve ikincil silahları ve bunların arkasındaki mantığı anlayabileceksiniz.

Öznitelik

Hatchet Strength tabanlı bir silah olduğu için, ana odağımız Strength olacak. Daha sonra isteğe bağlı olarak Constitution veya seçeceğiniz silaha bağlı olarak Dexterity verilebilir. Dexterity’e vermeniz Hatchet için de hasarınızı arttırıcı bir artı olacaktır.

Yetenekler

Aktif Yetenekler

Berserk : Tüm hasarımızı %20 arttıran bir buff. Oldukça önemli, altındaki pasiflerle beraber hızlı koşmayı ve hatta mod bitince kendimizi iyileştirmemizi bile sağlayabiliyoruz. Temel yeteneğimiz diyebiliriz. O yüzden tüm pasiflerini açın.

Feral Rush : Hızlı koşarak atıldığımız ve iki saldırı yaptığımız bir yetenek. Hasarı güzel, ayrıca pasiflerle beraber, arkadan saldırınca rakibi sabitliyoruz. Tüm pasiflerini açın.

Raging Torrent : Hızlı bir şekilde dört saldırı gerçekleştiriyorsunuz. Hasarı fena değil, altındaki tüm pasifleri açın.

Pasif Yetenekler

Aktif yeteneklerin altındaki pasifler hariç açılması gereken pasif yetenekler.

Berserker

Enraged Strikes : Eğer hedef %30 canın altındaysa, hafif ve ağır saldırılar %20 daha fazla vurur.

Accumulated Power : Bir hedefe yapılan 3 başarılı hafif saldırıdan sonra 3 saniyeliğine veya sonraki saldırınıza kadar %30 hasar arttırma kazanırsınız.

Relentless Furry : Başarılı bir ağır saldırıdan sonra 3 saniyeliğine %30 hasar arttırma kazanırsın.

Desperate Rush : Canınız %30’un altındayken başarılı bir saldırınızda bekleme süreleriniz %5 azalır.

Against All Odds : Etrafınızdaki her düşman için %10 hasar arttırma kazanırsınız.

Fortifying Strikes : Aynı hedefe 3 kez başarılı hafif saldırı yapmak hasar emiliminizi %15 arttırır.

Frenzied Purge : Canın %30’un altındayken bir düşmana vurmak yanma, kanama, zehir gibi debuffları siler.

Anahtar Yetenek

Defy Death : Ölümcül bir hasar aldığınızda 4 saniyeliğine ölümü aldatırsınız ve ölümsüz olursunuz.

Zırh

Önerim Light Armor ile Medium Armor‘u karıştırmanız. Hangisinin daha fazla olacağı sizin oyun tarzınıza bağlı. Daha fazla hasar istiyorsanız daha fazla Light Armor kuşanmalısınız, daha fazla koruma istiyorsanız daha fazla Medium Armor kuşanmalısınız. Heavy Armor önermem çünkü Hatchet için çok hantal kalırsınız.

İkincil Silah

Hatchet’a, Dexterity de fayda sağladığı için ikincil öznitelik olarak Dexterity verdiyseniz mutlaka Bow kullanmalısınız. Böylece hem menziliniz olur, hem de rakipten uzaklaşabilmek için gerekli yetenek setine sahip olursunuz. Menzilinizin olması ilginizi çekmiyorsa, Rapier kullanabilirsiniz. Böylece yakından gerçekten muazzam hasarlar çıkartabilirsiniz. Ancak ikincil silah olarak en iyi yakın menzilli silah Hatchet için Sword & Shield olacaktır. Çünkü Sword zaten Strength tabanlı bir silah, bunun yanında Defender ağacı CC ile dolu. Her zaman olduğu gibi tercih sizin!

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.