New World Fire Staff Yapılandırması

Fire Staff, New World’deki büyülü silahlardan bir tanesidir. Temelde Intelligence tabanlı olup, yüksek hasar çıkartabilme, alan saldırısı yapabilme ve tek bir hedefe çok fazla hasar çıkartabilmek gibi yetkinlikleri vardır. Tıpkı diğer tüm silahlarda olduğu gibi, Fire Staff’da da, Fire Mage ve Pyromancer olmak üzere iki adet yetenek ağacı vardır. Oyuncular istek ve ihtiyaçlarına göre bu iki ağaçtan yetenek seçebilirler. Ancak son yeteneği sadece tek bir ağaçtan alabiliyorsunuz.

 

1. FIRE MAGE

 

Fire Mage yetenek ağacı, genel olarak tek hedefe yüksek hasar çıkartan yeteneklere sahip olsa da, Meteor Shower yeteneği sayesinde alan etkili bir saldırınız da vardır. Genelde pasif yetenekleriniz mana bedelinizi, yetenekleriniz bekleme sürelerini düşürmeye yardımcı olurken aynı zamanda normal hasarınızı ve krit hasarınızı arttırmaya yardımcı olur. Anahtar yeteneği Runes Of Helios sayesinde, herhangi bir Fire Staff yeteneği kullandığınız zaman, yerde bir rün oluşturur ve bu rünün üzerindeyken her türlü hasarınız %30 artar. Rün 7 saniye boyunca yerde kalır. Hasarınızı yükseltip, vurabileceğiniz maksimum hasarı vurmak için güzel bir yetenek.

2. PYROMANCER

 

Pyromancer yetenek ağacı genel olarak alan hasarı verip, rakipleri yakmaya yönelik bir yetenek seti vardır. Rakipleri yakarak zaman içerisinde hasar verirsiniz. Her ne kadar uyguladığınız yanma hasarı az görünüyor gibi olsa da, toplama vurduğunuz zaman oldukça önemli hasarlar çıkartabiliyorsunuz. Tekli hedefe yüksek hasar vermek adına Fire Mage ağacına odaklansam da, Pyromancer ağacındaki Incinerate yeteneği hem uyguladığı yanma hasarıyla hem kitle kontrol etkisiyle -düşmanları yere devirebiliyorsunuz- vazgeçilmez yeteneklerimizden bir tanesi olacak. Dilerseniz önce özniteliklerden, daha sonra da yetenekler, zırh ve ikincil silahımızdan bahsedelim.

Öznitelik

Fire staff, Intelligence tabanlı bir silah olduğu için, hasarımızı Intelligence’dan alıyoruz. O yüzden Intelligence’ı olabildiğince yüksek tutmamız lazım. Bu yüzden tüm puanlarımızı Intelligence’a veriyoruz. Artan puanları da ister ikincil silahınıza göre Focus’a verip Life Staff alın, isterseniz Dexterity verip Musket alın. Şahsen önerim İkincil öznitelik olarak Focus verip Life Staff kullanmanız. Böylece Life Staff sayesinde grup etkinliklerinde daha fazla yer bulabilir, gerekli durumlarda kendinizi koruyabilirsiniz. Özniteliklerin verdiği bonusları öğrenmek istiyorsanız buradaki linke tıklayın.

Yetenekler

Aktif yetenekler :

Pillar of Fire : Hedefe %120 silah hasarı veren bir ateş saldırısı yaparsınız. DPS için çok önemli olmasa da tercih edilebilecek yetenek. Altındaki pasifleri de alıyoruz.

Fire Ball : Tek hedefe yüksek hasar veren önemli bir yetenek. Silah hasarınızın %200’ü kadar hasar veriyorsunuz. Altındaki pasifleri mutlaka açın.

Incinerate : Düşmanları yere devirip, yanma hasarı vermemizi sağlayan önemli bir yetenek. Kaçmak için kullanacağımız herhangi bir yetenek olmadığı için, bu yetenek zor durumlarda bizim tek kaçma şansımız olabilir. O yüzden altındaki tüm pasif yetenekleri açın

Pasif yetenekler:

Fire Mage ağacı 

Spell Focus : Ağır saldırılarınız maksimum mananızın %5’i kadar mana yeniler.

Spell Slinger : Yetenekleriniz ekstra %15 krit şansı kazanır.

Flare : Ağır saldırılarınız artık mana tüketmez.

Prophet of a Fire God : Fire Staff kullanırken krit hasarınız %35 artar

Clear Casting : Son 3 saniyedir hasar almadıysanız %10 daha fazla vurursunuz.

Clear Mind : %50 mananın üstündeyseniz %10 daha fazla vurursunuz.

Pyromancer ağacı

Pyromania : Fire Staff kullanırken canınız %50’nin altındaysa %20 daha fazla vurursunuz.

Kindle : Yanma hasarı %20 daha uzun sürer.

Anahtar Yetenek 

Runes Of Helios : Bir Fire Staff yeteneği kullandığınızda yerde 7 saniye kalan bir rün oluşturur ve o rün üzerindeyken %30 hasar arttırma kazanırsınız.

 

FIRE STAFF ÖNERİLEN YETENEK AĞACI
Zırh

Zırh olarak önerim, hasarımızı %20 arttırdığı için ve daha rahat hareket etmemizi sağladığı için Light Armor. Böylece hem hasarımız %20 artıyor, hem de daha kolay hareket edebiliyoruz. Eğer hayatta kalmakta zorluk yaşıyorsanız Light Armor ağırlıklı olmak üzere Medium Armor karıştırabilirsiniz.

İkincil Silah

İkincil silah olarak daha önce de dediğim gibi, ikincil özniteliğe Focus verip Life Staff kullanmanız önerimdir. Böylece grup etkinliklerinde yer bulabilirsiniz. Daha fantastik bir şey istiyorsanız, ikincil öznitelik olarak Dexterity’e verip Musket kullanabilirsiniz. Musket Dexterity odaklı bir silah olsa da Intelligence’da hasarına etki ediyor. Böylece ikincil silahınızın hasarı da ana silahınız kadar olmasa da yine de yüksek olur.

Yazının sonuna geldik! Eğer daha farklı bir Fire Staff yapılandırması istiyorsanız, Youtube sayfamdaki yapılandırmaya bakabilirsiniz!

height=”1092″

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.