New World Faction Sistemi

Faction Sistemi

Oyuncuların New World’de seçebilecekleri 3 grup var. Marauders, Covenant ve Sydicate. Marauders, gücü olan herkesin zenginleşip kâr edebileceği özgür bir ulus kurmaya kararlı, acımasız bir askeri güçtür. Covenent, gerçek kutsal doğasının gelişmesi ve adaletin yeniden sağlanabilmesi için, kendisini sapkınlar ve kirleticiler ülkesini temizlemekle görevlendirmiş, ateşli bir gruptur. Syndicate, yeni bir aydınlanma çağını başlatmak için yasak bilgiyi arayan ölçülemez kurnazlık ve zekanın gizli bir örgütüdür.

Peki nasıl bir Faction’a katılırım ?

Aeternum kıyılarında yüzdükten sonra, sahilde bir dizi başlangıç görevinde yönlendirileceksiniz. Bu görevleri tamamlamanız gerekecek. Bu görevleri tamamlamazsanız, şehirdeki görevlere erişemezsiniz. Bu nedenle, bunları atlamayın. İlk birkaç görevi tamamladığınızda en yakın şehre yönlendirileceksiniz. Görev hattı boyunca ilerlemeye devam etmeniz gerekecek ve sonunda her faction’un liderleriyle tanışmaya yönlendirileceksiniz. Her biriyle tanıştığınızda, hangi faction’a katılacağınız konusunda bir seçimle karşı karşıya kalacaksınız. Bir faction seçtiğinizde o faction’dan 120 günde bir geçiş yapabileceğinizi unutmayın.

Şunu da söylemekte fayda var, eğer bir Company’e girmek istiyorsanız Sizin factionunuz, Company kurucusuyla aynı olmak zorunda.

Açık Dünya PVP

Herhangi bir factiondan herkes, açık dünyadayken PvP açabilir. Bir factionda değilseniz, açık dünyada PvP için yapamayacağınızı unutmayın.

Herhangi bir ulustaki herhangi bir kişi için nihai hedef, Factionunuzun mümkün olduğu kadar çok Aeternum’u kontrol etmesine yardımcı olmak olmalıdır, çünkü bunu yaptığınızda, Aeternum’un belirli yaratıklarına karşı daha fazla hasar içeren güçlendirmeler kazanacaksınız. toplarken daha fazla kaynak bulmak için daha yüksek seviyeli eşyalar üretebilecek ve yağmalama sırasında biraz daha fazla şansınız olacak. Yani, temelde, Factionunuz ne kadar çok bölgeyi kontrol ederse, bir oyuncu olarak o kadar güçlü olursunuz.

Faction Görevleri

Peki, bir Faction bölgeyi nasıl kontrol eder? Başka bir Factiona gerçekten savaş ilan etmeden önce, o Factionun kendi topraklarındaki kontrolünün zayıflatılması gerekir ve eğer kontrolü elinde tutmaya çalışan bir Factionsanız, o zaman o Factionun bir üyesi olarak siz de aktif olarak bölgeyi korumaya yardım etmelisiniz. Faction etkisini azaltmak veya güçlendirmek o bölgedeki PvP görevlerini tamamlayarak mümkün olur.

Bir PvP görevini kabul ettiğinizde, başka bir bölgeye mesaj veya eşya teslim etmek, taktik bilgileri kurtarmak veya belirli bir alanda devriye gezmekle görevlendirileceksiniz. Bir PvP görevini kabul ettiğinizde PvP için otomatik olarak işaretleneceğinizi unutmamak çok önemlidir. Kendinizin PvP bayrağını kaldırırsanız, bu otomatik olarak o görevde başarısız olmanıza neden olur ve PvP görevlerine devam etmek istiyorsanız, o görevle yeniden başlamanız gerekir. Görev sırasında herhangi bir zamanda ölürseniz, görevde de başarısız olacaksınız ve göreve baştan başlamak zorunda kalacaksınız.

Bir PvP görevini başarıyla tamamladığınızda, Factionlara özel teçhizat satın almak için kullanılan Faction para birimi ile ödüllendirileceksiniz ve daha da önemlisi, daha önce belirtildiği gibi, o bölge içinde Faction için etki yaratacaksınız. Bu, o bölgeye sahip olan Factionun kontrolünü azaltacak ve onu savaş ilanına karşı savunmasız hale getirecektir.

Lütfen, factionunuz için malzeme üretme, yaratıkları kesme ve kaynak toplama gibi şeyleri içeren PvE görevlerini de yapabileceğinizi unutmayın. Bir PvE görevini tamamladığınızda, Factiona özel teçhizat satın almak için kullanılabilecek Faction para birimi ile ödüllendirileceksiniz.

Savaş İlan Etme

Bir bölge, savaş ilanına karşı savunmasız hale gelecek ölçüde etkisi düşürüldüğünde, etkiyi düşüren Factiondaki herhangi bir Company, o zaman bölgede savaş ilan edebilir. Bu yapıldıktan sonra, savaş ilan eden Company’lerden biri Vanguard yani öncü olarak seçilecektir.

Etki yarışındaki en aktif Faction, Öncü olarak seçilme şansı daha yüksek olacak. Bir Factiondaki tüm Companyler, bir bölge bir tartışmalı duruma geldiğinde, savaş ilan etmeye uygun değildir. Uygun olabilmek için, bir Company, bölgeyi tartışmalı duruma sokmak için gereken toplam etkinin en az %10’una katkıda bulunmuş olmalıdır. Hiç bir Company’nin %10’dan fazla katkıda bulunmaması gibi pek olası olmayan bir durumda, herhangi bir Company Savaş ilan etmeye hak kazanacaktır. Savaş ilanı butonu artık bir Company’nin savaş ilan etmeye uygun olup olmadığını gösteriyor.

Çatışma sırasında aynı bölgede birden fazla Company savaş ilan ederse, bir Company’nin çatışmaya katkıda bulunduğu etki miktarı Vanguard (Öncü) seçilme şansını artırır.

Peki, Vanguard Nedir?

Savaşan oyuncuların saldırısını yönlendiren Company’nin lideri Vanguard’dır. Eğer bir Company etki yarışında önde gelenlerden biriyse, Vanguard olarak seçilme şansını arttırır. Vanguar savaşı yöneten Company’dir. Savaş kazanıldığında o bölgeyi yönetecek Company, Vanguard olarak seçilen Company’dir. Bu sistem, daha küçük Company’lere bölgeleri kontrol etme fırsatı verir. Yani 10 kişilik bir Company’niz olsa bile yine de bölge sahibi olma şansınız olacak. 10 kişiyle savaş ilan eder ve öncü olarak seçilirseniz, kuşatma savaşı için 50 kişilik ekibinizi tamamlamanıza yardımcı olmak için savaşmaya gönüllü olan Companylerden geri kalan oyuncuları seçebileceksiniz.

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.