New World düşük levellar için ipuçları

 

Oyuna Aeternumun kumsallarından başladınız ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?

Bu İpuçları size yol gösterecek.

 • Başlangıç bölgesindeki tüm görevleri tamamla: Şehre varmadan tüm görevleri yapıp mümkün olduğunca fazla Xp almamız lazım.
 • Tüm Tier 1 aletleri craftlayın: İlk görevlerden biri sizden bir deri yüzen bıçak yapmanızı isteyecek. Bu bıçak için malzeme toplarken, tam bir toplama aleti seti yapabilmeniz için fazladan birkaç parça çakmaktaşı ve dal aldığınızdan emin olun.
 • Eğer Hyssop görürseniz almadan geçmeyin: Hyssop, bize çok önemli olacak iksirler yapmak için kullanılacak.

Artık seviye atlamaya başladığımıza göre, akılda tutulması gereken birkaç şey var.

 • Yüksekten düşmekten korkmayın: Bir yerden bir yere giderken yolculuğunuzu daha hızlı hale getirmek için çılgın yüksekliklerden atlamaktan çekinmeyin.
 • Kağıt parçlarını topla: Lore(Hikaye) parçaları ilk kez okuduğunuz zaman size deneyim kazandırır ve aynı zamanda bazı harika hikayeler de vardır.
 • seviyeye ulaştığında başka bir silah kuşan: Bu, daha hızlı hareket etmenizi sağlamak için Dodge yaptıktan sonra animasyonu iptal etmenize yarayacaktır. Ayrıca, kılıcı ve kalkanı değiştirmeye karar verirseniz, zırhınızın ağırlığını artıracağı için kalkanınızı çıkardığınızdan emin olun. Ayrıca sahip olduğunuz ekstra zırh, silah veya aletleri parçalamayı da unutmayın, çünkü bu bize teçhizatımızı onarmak için onarım parçaları sağlayacaktır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, parçalamak istediğiniz silaha sağ tıklayarak salvage diyerek parçalayabilirsiniz.
 • Kaçmak için en az 1 stamina gerekir: Bu, Dodge yapmak için 50 stamina gerektirse bile, ilk atlatmadan sonra 51 staminaya ulaşmak ve 2 kez daha Dodge yapmak için bir saniye bekleyebileceğiniz anlamına gelir.

attribute puanlarını kullanırken aklınızda bulunması gereken bazı şeyler var.

 • Constitution ı düşünmeyi unutma: 50 puanlık constitution bonusu, sağlık potlarınızı %20 oranında güçlendirir. Hikaye görevlerini ve üzerinize gelen yaratıkları savuşturmada işinize yarayabilir.

Attribute puanlarını optimum şekilde dağıtmak: Bunlar attribute sayfasında görülebilir ve her öznitelik için 50, 100, 150, 200, 250 ve 300’dür.

Bölge puanlarınızı nasıl harcamalısınız?

 • EXP Bonus-Seviye atlattığınız bölgeniz olarak bir bölgeye odaklanın: Bir bölgede deneyim kazanma seçeneği olunca onu seçiyorum. Bir seviye atlama bölgem olmasının nedeni, 60 seviye olduğunuzda deneyim bonusu bir işe yaramaz, bu yüzden erken seviyelerde gerçekten seviye atlamaya odaklandığım bir yerde Monarch’s Bluff veya Bright Wood gibi bir bölge yapmaya çalışıyorum.
 • Hızlı gathering(Toplama): New World de çok fazla gathering yapcaksınız ve bu oyun içinde çok önemli ve avantajlı bu yüzden buna yatırım yapabilirsiniz.
 • Storage(Depolama): Depolama noktalarımdan sonra kalanları her bölge için uygun gördüğüm şekilde koyuyorum. Bazı bölgeler en iyi Trade Posta sahip olabilir, bu yüzden daha düşük vergiyi seçiyorum, ancak bu her bölgede farklılık gösterebilir.

Artık karakterimiz için iyi bir temele sahip olduğumuza göre, şimdi Gearing ,Quest, ve seviye atlama hakkında konuşalım.

 • Göreve gelince, yapabildiğiniz her görevi alın: Ne kadar çok görev o kadar xp demek ve aynı anda alınan görevler yakın yerlerde olabiliyor. Ayrıca Başka şehirlerden de görev yapabilirsiniz.
 • Faction görevlerini almayı ihmal etmeyin. 8-9 seviye civarlarında Factionınızı seçebileceksiniz: Bunu yapmak önemlidir çünkü faction görevlerinin kilidini açar ve bir Companye katılmanıza izin verir. Her şehrin bir Faction temsilcisi vardır ve bonus ödüller için günde 3 görev yapabilirsiniz.Güçlü itemların çoğunu buradan elde edeceksiniz.

Faciton satıcısından teçhizat satın alırken akılda tutulması gereken birkaç şey var.

 • Her Faction itemi farklı constitution ve statlarla gelir. Hafif zırh intelligence, orta zırh dexterity, ağır zırh ise Strenght ile birlikte gelir
 • Bu sizin ana statlarınıza uymuyorsa endişenmeyin. Üretim tezgahında o rune ve 50 azoth kullanarak o teçhizat parçasını ihtiyacınız olan statüye değiştirmek için Faction satıcısından rune satın alabilirsiniz.

25. seviyeye yaklaştığınızda, görev aramayı bırakabilir ve mobları grindlamaya başlayabiliriz. Bunu 2 yolu vardır.

 • İlk yol Dungeon grindlamak. Dungeon görevi yapabilir ve daha düşük seviyeli Dungeonlardan geçerek hızlı bir şekilde iyi bir xp kazanabilirsiniz.
 • İkinci yol ise açık dünyadaki Dungeonları grindlamak. Bunlar esasen Elit mobların bulunduğu ve örneği olmayan zindanlardır. İlki, Monarch’s Bluffs’un güneybatı kesimindeki Deadman’s Cove. Bu, silahlarınızı ve karakterinizi seviye atlatmanın en hızlı yollarından biri olacak. Her bölgede en az bir zindan veya bir Açık dünya zindanı var, bu yüzden seviyenizi atlatmak için her birine gittiğinizden emin olun.

Buradan sonra her zaman ana hikayeyi ve Faction görevlerine odaklanıp aynı döngüyü yapacağız.Ayrıca yakın olduğunuz bölgelerdeki görevlerini yapacaksınız. Ayrıca Elit mobları,Dungeonları ve Açık Dünya Dungeonlarını 60a kadar yapacağız.Eğer sıkılmaya başlarsanız birkaç Corrupted portalı yoketmeyi unutmayın.

Level atlamanın en önemli kısmı eğlenmektir. 60’a ulaşmak biraz zaman alacak ve acele etmek yorucu olabilir. Seviye atladıkça, her zaman pvp, diğer lonca arkadaşlarımla uğraşma, kale alma ve üretken olmadığı düşünülebilecek diğer eğlenceli şeyler gibi şeyler yapmak için zaman buluyorum. Mümkün olduğunca seviye atlamanın tadını çıkarın.

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.