Mini Başlangıç Rehberi

Herkese merhaba, bugün betada sorulan en popüler soruların cevaplarını yanıtlamak adına bir video yaptım. Yazılı kaynak olarak da ulaşılabilsin diye buraya da yazıyorum.

Kamp Tier’ı Yükseltme

En çok sorulan sorulardan bir tanesi bu. 15.Seviyeye ulaştığınızda, kampınızın tier’ını 2’ye yükseltebiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için gerekli olan görevi tamamlamanız gerekiyor. Birçok oyuncu görevi haritada bulamadığından ötürü, kampını yükseltemiyor. K tuşuna basıp, Attributes kısmına geldiğinizde, aşağıdaki View Leveling Rewards butonuna tıklarsanız, her beş level’da alabileceğiniz ödülleri görebilirsiniz. Aynı yerde gerekli görevin ismi de yazıyor. Görevin ismi Survivalist : Friends in Fashion.  Faction’dan Faction’a farklılık gösterebileceği için tam olarak konum vermem doğru olmaz. Ancak haritayı açtığınız zaman şehirlere yakınlaşınca görevlerin isimlerini görebiliyorsunuz. Bu şekilde gerekli görevi yaparak kamp tier’ınızı yükseltebilirsiniz.

Tier 2 Çanta Üretimi

Gerekli malzemeler ;

Linen (25) : Hemp adlı bitkiden elde edilen Fiber’i Loom adlı istasyona giderek Linen’e çeviriyorsunuz. 4 Fiber = 1 Linen

Coarse Leather (45) : Derisini yüzdüğünüz hayvanlardan çıkan Rawhide’ı Tannery istasyonunda Coarse Leather’a çevirebilirsiniz. 4 Rawhide = 1 Coarse Leather

Iron Ingot (10) : Iron madenlerini kazarak Iron Ore elde ediyosunuz ve bu Ore’u Smelter’da Iron Ingot’a dönüştürüyorsunuz. 4 Iron Ore = 1 Iron Ingot

Minor Rune of Holding (1) : Bu eşyayı şehrinizdeki Faction temsilcisine giderek belirli bir para ve Faction Token’i karşılığında alabilirsiniz.

Azoth (15) : Eğer Craftlarken Azoth eklerseniz, çantanızın Common yerine Uncommon olma şansı olur. Bu şekilde ek bir özellik kazanabilirsiniz çantanıza.

Tüm gerekli malzemeleri topladıktan sonra Outfiting Station’a giderek çantanızı craftlayabilirsiniz.

Faction Seviyesi Arttırma

Faction içinde rütbe sistemi var. Oyuna başladığınız zaman Factionunuzu seçtikten sonra, Acemi rütbesinde başlıyorsunuz ve Faction sorumlusundaki ilk kategorideki item’ları satın alabiliyorsunuz. Ancak diğer item’lara erişebilmek için rütbenizi arttırmalısınız. Bunun için öncelikle Reputation (Ün) arttırmalısınız. Bunu PvP ve PvE görevleri alarak yapabilirsiniz. 3000 Reputation’a ulaştıktan sonra J tuşuna basarak Syndicate Advancement görevini görebilirsiniz. Haritanızda işaretleyerek bu görevi yaptıktan sonra, Faction seviyeniz artacak ve diğer itemlara erişim sağlayabileceksiniz.

Gem Ekleme

Her şehirde bulundan Stone Cutting istasyonuna giderek Gemleri görebilirsiniz. Burada elinizde bulunan Gem’in hangi malzemeyi istediğini gördükten sonra açık dünyada o malzemeyi bulup, Gem’inizi craftlayabilirsiniz. Daha sonrada silahınızın veya zırhınızın üstüne bırakarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gemlerin gerekli ikinci materyalı Mote adı verilen materyaller. Bunları harvesting yaparak elde ediyorsunuz. Üzerine geldiğinizde nereden bulabileceğinizi gösteriyor, ancak yine de bulamazsanız bu link sayesinde interaktif haritadan hangi bölgelerde bulunduğunu görebilirsiniz.

Hangi Meslekleri Yapmak Mantıklı

Arcana, Cooking ve Fishing oldukça mantıklı. Arcana sayesinde kendi potlarınızı kendiniz yaparsınız, Cooking sayesinde pasif olarak size artı sağlayacak yemekleri yaparsınız ve Fishing sayesinde de Town Project görevlerindeki fazla exp veren görevleri halledebilirsiniz. Bunun yanında balıklardan çıkan filetolar Trading Post’da iyi paraya satılıyorlar. O yüzden eğer Lifeskill’e odaklanmayacaksanız ancak yine de bazı şeyleri yaparak tasarruf yapmak istiyorsanız bu üç meslek tam olarak size göre.

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.