Fast Travel Nasıl Yapılır?

New World’de binek bulunmamakta ve haritada seyahat etmek biraz zaman alabiliyor. Neyse ki fast travel seçeneği oyunda bulunmakta.
İlk seçeneğimiz settlement’lara(kaleler değil) gitmek ve Inn’leri ziyaret etmek. Inn’leri ziyaret ettiğinizde Innkeeper(Hancı) ile konuşarak bulunduğunuz yerleşke için fast travel noktası seçebilirsiniz. Aynı anda sadece bir adet fast travel noktası seçebilirsiniz. Eğer başka bir settlement’a giderseniz ve Inn’de yeni bir fast travel noktası seçerseniz yeni seçmiş olduğunuz settlement fast travel noktası olacaktır.

Fast travel noktanızı seçtikten sonra Aeternum’da istediğiniz yerden seçmiş olduğunuz fast travel noktasına gidebilirsiniz. Basitçe anlatmak gerekirse. Klavyenizde M tuşuna basarak haritayı açın ve seçmiş olduğunuz settlement’a tıklayın. Daha sonra ‘’Recall to Inn’’ seçeneğine tıklayarak bu işlemi yapabilirsin. 1 saatlik soğuma süresi olduğunu unutma !

2’nci seçeneğimizde ise Azoth kullanarak fast travel yapabilirsin. Yukarıda anlattığım gibi haritanızı açarak gitmek istediğiniz settlement’ı seçin. ‘’Recall to Inn’’ seçeneğinin altında ‘’Fast Travel’’ seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçeneği sadece Azoth harcayarak kullanabilirsin ve Azoth maliyeti şunlara göre değişkenlik gösterir:

  • Base Cost – 50 Azoth
  • Distance(Uzaklık) – Her 100 metre için 5 Azoth
  • Ağırlık Miktarı – Her 10 ağırlık için 4 Azoth
  • Faction İndirimleri
  • Company İndirimleri

Azoth ile fast travel için yeterli Azoth olması ve daha önce o settlement’ı ziyaret etmiş olmanız gerekmektedir. Bu seçeneği ise sadece settlement’a veya 4’ncü seçenekte bahsedeceğimiz fast travel noktalarına gerçekleştirebilirsin.

3’ncü seçenek ise bir ev sahibi olmak. Bir settlement’da eviniz varsa o ev aracılığı ile bulunduğu settlement’a fast travel yapabilirsiniz. Aeternum haritasında 3 farklı ev alabilirsiniz. Her biri birbirinden bağımsız soğuma süresine sahiptir. Soğuma süreleri ise sahip olduğunuz evin Tier’ine göre belirlenir

  • Tier 1 – 4 saat
  • Tier 2 – 3 saat
  • Tier 3 – 2.5 saat
  • Tier 4 – 2 saat

4’ncü ve son seçeneğimiz olan Spirit Shrines olarak  adlandırılan fast travel noktalarıdır.

Spirit Shrinelar oyuncuların diğer Shrine’lara Azoth kullanarak fast travel yapabilmesini sağlayan noktalardır. Bu noktalar 2’nci seçenek ile hemen hemen aynıdır. Azoth maliyetleri ise uzaklığa bağlı olarak değişmektedir. Burada bulunan siteye giderek şehirlerin ve Spirit Shrine’ların yerini filtreleme yaparak görebilirsin.

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.