Dynasty Shipyard Expedition Rehberi

Dynasty Shipyard 5 kişilik  55+  seviye PvE etkinliğidir.

Expidition alanı girişini bulmak biraz zor olabilir, oraya ulaşmanın en kolay yolu sahilin kuzey tarafını adaya kadar takip etmektir.

Bu expedition ın  arkasındaki sebep Ebonscale İmparatoriçesi’nin bir savaş gemisi filosu inşa etmesidir. Aeternum’un ve dünyanın güvenliği için filo ve İmparatoriçe mağlup edilmelidir.

İçeri girdikten sonra corrupted korsanlarla karşılaşacaksınız. Corrupted yaratıklara  karşı en etkili hasar türleri slash, natural  arcane hasarlardır. Bu nedenle, DPS’yi en üst düzeye çıkarmak için silahınıza bir natural veya arcane gem yerleştirilmeli ve slash (kesme) hasarı veren bir silah kullanılmalıdır.

Dynasty Shipyard’da 2 Boss, 7 miniboss karşılaşması ve expedition boyunca çok sayıda trashmob  ile karşılaşacaksınız. (Trashmob = Bir dungeon/expedition zorluğuna ve canlılığına katkıda bulunabilecek ve expedition amaçları doğrultusunda  hem normal hem de elit mob ları içerir)

Dynasty Shipyard Trashmob ları :

 

Tersane Spearman (Elite) – Bunlar mızrak kullanan yakın dövüşçülerdir. Ana   yetenekleri hatırı sayılır miktarda hasar veren mızraklarıyla zıplayarak spin atmalarıdır. Yeteneği bloklayabilir veya ataktan kaçınabilirsiniz (dodge out).

 

Shipyard Warrior (Elite) – Bunlar kılıç ve kalkan kullanan yakın dövüşçülerdir. Her ikisi ile de oldukça fazla hasar verirler. Bloğu kırabildiğiniz zaman, onları hızlı bir şekilde DPS çıkarmaya çalışın. Kılıç saldırılarını engelleyebilir veya kaçınabilirsiniz (dodge).

 

Shipyard Trainee (Normal) – Sadece kılıç kullanan bir yakın muharebe savaşçısı. Çok fazla hasarı olmayan bu yaratıkları yenmesi kolaydır.

 

Shipyard Musketeer (Normal) – Tüfek kullanırlar ve yetenekleri size bir tüfekle ateş ederken geri zıplamalarıdır. Güçlü vuruşları bir kanama etkisi oluşturur. Halt etmek oldukça kolaydır ve tüfek atışlarından kaçınılabilir (dodge). Ayrıca  bir kalkanınız varsa bloklayabilirsiniz.

 

Deeppit Abomination (Normal) – Corrupted Lost yakın dövüşçülerdir. Bunlar silah kullanmazlar, kuduz bir hayvan gibi size pençelerler. Hızlı hareket ederler ancak kolayca halt edilebilirler.

 

Corruption Swarmer (Normal) – Corrupted Lost yakın dövüşçülerdir. Çok fazla hasarı olmayan bu yaratıkları halt etmesi kolaydır.

 

Shipyard Hound (Normal) – İleri atılan ve hasar veren tazılardır. Çok fazla hasar veremezler ve kolay halt edilebilirler.

 

Shipyard Worker (Normal) – Bir bahçe aleti kullanan corrupted mob lardır. Çok fazla hasarı olmayan bu yaratıkları halt etmesi kolaydır.

 

Corrupted Abominations (Normal) – Isabella ile Reklam olarak karşılaşmanız sırasında ortaya çıktı. Bunlar, açık dünyadaki yozlaşmış iğrençlikler gibi işlev görür. (Ürpertici Kanatlı bozuk yaratıklar)

 

Shipyard Summoner (Normal) – Vücutlarının etrafına alan etkisi veren hasar çıkartırlar. Hızlı hareket eder ve oldukça fazla hasar verebilir. Mor ışık huzmesi ile alan etkisi şeklinde yere çarpma yeteneği vardır.

 

Dynasty Shipyard Miniboss ları (karşılaşma sırasına göre)

Summoner Yau

Spearman Chiu

Maiden Jingfei

Commander Chen, Maiden Daiyu, and Maiden Lanfen

Lieutenant Bolin

Summoner Guang

Captain Kaiwei

 

Dynasty Shipyard Boss ları

Hem Oro hem de Jovo (1. Boss) – Isabella’nın Evcil Hayvanlarıdır: Joven ve Oro itaatkar bir şekilde Isabella’nın emrini ve bir sonraki yemeklerini beklerler.

İmparatoriçe Zhou (Son Boss) – Zhou Taiying: Şık, zarif ve öfkeyle dolup taşan bu sürgündeki İmparatoriçe, ölümü göze alan sadık bir orduya komuta ediyor ve intikamını almak için muazzam corrupted enerjilerini kullanıyor.

 

İzlenecek yol

The Eastern Pier

Zindana girdikten sonra karşılaşacağınız ilk mob 5 trashmob dan oluşan gruptur. Bunların 2 tanesi elit tir, bir Shipyard Spearman ve bir Shipyard Warrior u kolayca iskeleye geri çekebilir ve sadece onlarla savaşabilirsiniz. Diğer 3’ü kolayca baş edebileceğiniz  normal çetelerdir.

 

The Corrupted Cave

Karşılaşacağınız bir sonraki alan Corrupted Cave mağarasıdır. Mağarayı temizlemeli ve Monoliti yok etmelisiniz. Mağaradayken bazı Deeppit Abominations, Corruption Swarmers ile karşılaşacaksınız ve Summoner Yau adında bir mini boss ile savaşacaksınız.

Sihirdar Yau, birçok Corrupted  Swarmer  sürüsü içinde ortaya çıkıyor. Yaratıklar zor değil ancak dövüş süresi boyunca spawn olmaya devam edecekleri için bunaltıcı hale gelebilirler. Yakın dövüş menzilinde vuruşlarıyla makul miktarda hasar vereceklerdir.  Hasar almamak için blok yapmanız veya kaçınmanız (Dodge) gerekecektir.

Ayrıca bunlar çok güçlü bir alan etkisi oluşturan (AOE) saldırı şekline sahiptirler. Silahını havaya kaldırdığında ve gökyüzüne pembe bir parıltı ateş ettiğinde, AOE’den büyük hasar almamak için geriye kaçmalısınız. Herhangi bir yerde uzun süre kalmaz, hızla grubunuzdan uzaklaşırlar ve bu arada daha fazla spawn olurlar.

Onu yenmek için en iyi strateji, spawn olan yaratık gruplarını hızlı bir şekilde temizlemek ve ardından başka bir yaratık grubu ortaya çıkmadan önce Summoner Yau ya ulaşmak ve mümkün olduğunca fazla hasar vermektir. AOE’nin büyük hasarından kaçınırsanız onu yenmek zor değildir.

Summoner Yau’yu yendikten sonra, corrupted Monolith’e doğru ilerleyin ve Azoth Staff’unuzla kapatın.

Kapandıktan sonraki görev, geminin kıç tarafına ve kapısına bazı güç fıçıları yerleştirmektir.

Onu yenmek için en iyi strateji, reklamları gruplandırmak ve hızlı bir şekilde çalışmak ve daha sonra başka bir reklam grubunda ortaya çıkmadan önce ona ulaşmak ve mümkün olduğunca fazla hasar vermektir. AOE’nin büyük hasarından kaçınırsanız onu yenmek zor değildir.

Summoner Yau’yu yendikten sonra, bozuk Monolith’e gidin ve Azoth Staff’unuzla kapatın.

Kapandıktan sonraki görev, geminin kıç tarafına ve kapısına bazı güç fıçıları yerleştirmektir.

Northern Shore

Mağaradan çıktıktan sonra bazı Shipyard Spearmen, Shipyard Hounds, Shipyard Musketeers, Shipyard Workers, Shipyard Trainees, ve Shipyard Warriors oluşan trashmob çetelerini yenmeniz gerekecektir.

Çeteler arasında ilerledikçe, ilk barut fıçılarını sağdaki ilk geminin altına yerleştireceksiniz.

Mağaradan çıkarken çadırın hemen yanında dağın sol tarafında bulunan bir Supply Stockpile var, onu almayı unutmayın.

İlk fıçıları yerleştirdikten sonra 2. Miniboss olan grubunu Spearman Chiu ile karşılaşacaksınız. Sizi şaşırtacak ve hasar verecek bir tekme saldırısına sahiptir ve ana yeteneği mızrakla (tıpkı diğer Shipyard Spearmen gibi) çok fazla hasar verecek hızlı bir zıplama spin saldırısıdır. Çok hareketlidir ve oldukça fazla koşuşturur.  Mızrağıyla dönen hızlı vuruşlardan kaçındığınız ve hafif ve ağır saldırılarının farkında olduğunuz sürece onu yenmek zor değil. Engelleme, kaçma (Dodge) ve hasar verme dışında gerçek bir mekanik yoktur.

Spearman Chiu’yu öldürdükten sonra, kalan trashmob lar arasında ilerleyin ve 2. fıçıları ikinci geminin altına ve üçüncü fıçıları da kapıya yerleştirin. Fıçıları yerleştirdikten sonra alanın ortasındaki platforma geri koşmalı ve fıçıları havaya uçurmak için roketleri en üste yerleştirmelisiniz.

Patlama olduktan sonra daha fazla gemi aramak için ilerlemelisiniz.

Kapı patladığında 2 Shipyard Spearman ve Shipyard Warriors oluşan 3 çete gelecek. Bu çeteleri öldürdükten sonra bir miniboss olan Maiden Jingfie’yi çekebilirsiniz. O bir menzilli bir düşmandır.  Birden fazla küre toplamak için küresini kullanır ve onları size vurarak hasar verir. Bu yeteneği kullandıktan sonra, burada hasar veren bir AOE de fırlatır.

Büyük hasar verme yeteneği, küreden çağırdığı ve düz bir çizgide ateş edecek bir ejderhadır ve tonlarca hasar verir. Bu yetenekten kaçındığınızdan emin olun. Çok kırılgandır öncelikle 3 trashmob çetesini öldürdüğünüz ve büyük hasar veren ejderhasından kaçındığınız sürece çabucak halt edebilirsiniz.

 

Marble Courtyard

Başka bir mini patronla karşılaşmak için merdivenlerden Marble Couryard (mermer avlu) doğru ilerleyin. Burada Komutan Chen, Maiden Daiyu ve Maiden Lanfen olmak üzere 3 çete veya miniboss bulunmaktadır. Maiden’ların ikisi de bir öncekine benziyor. Kürelerini hasar vermek için kullanan menzilli büyücülerdir. Ejderhadan kaçınmayı unutma, çok acı veriyor.

Ayrıca yakınlarına büyük miktarda AOE hasarı veren bir ejderha çağıracaklar. Yakın dövüş menzilindeyseniz hasar vermeye bakın, ellerinin havaya kalktığını görürseniz önünden kaçınmanız (Dodge out of the way) gerekecektir.

Maiden miniboss lar dukça kırılgandırlar, bu yüzden DPS karakterin Komutana odaklanmadan önce 2 Maiden miniboss u hızlı bir şekilde halletmesi için tank karakterin Komutan Chen üzerinde aggro tutması önerilir. Birini halledip diğerine geçmek en iyi stratejidir.

Komutan Chen, büyük bir kılıcı olan yakın dövüş Boss u dur ve çok fazla hasar verir, bu yüzden vuruşlarını bloklamanız ve kılıç darbelerinden kaçınmalısınız (Dodge out). Ayrıca çok fazla hasar veren ve kaçınılması gereken bir AOE Yer vuruşuna sahiptir.

Bu dövüş için gerçekten zor bir mekanik yok. Tank komutan Komutan üzerinde aggro tutarken önce 2 Maiden miniboss u öldürün ve ardından hasar görmeden Komutanı halledin. Saldırılarının çoğu çok belirgindir, önlem alınabilir.

Western Piers

3 minibossu hallettikten sonra, başka bir barut fıçısı yerleştirmek için geminin kıç tarafına doğru yol almak için merdivenden aşağı ilerleyin. Bu sırada Shipyard Trainees, Shipyard Musketeers, Shipyard Hounds trash mob çeteleriyle karşılaşacaksınız.

Sağdaki merdivenlerden aşağı inin ve başka bir miniboss olan Teğmen Bolin ile karşılaşın. O sıkı bir Shipyard Warrior dur fakat saldırıları daha fazla hasar verir ve daha fazla sağlığa sahiptir. Onu yendikten sonra kalan trash mob çetelerini temizleyin ve fıçıyı yere koyun.

Fıçıyı yerleştirdikten sonra, onu birkaç trash mob çetesi dalgasına karşı savunmanız gerekecek. Çeteler, fıçı yerleştirildiği anda ortaya çıkmaya başlayacak, bu yüzden hazır olduğunuzdan emin olun. Tüm çeteler temizlendikten sonra fıçı patlayacak ve yok etmek için bir sonraki gemiyi aramaya devam edeceksiniz.

Bir sonraki iskeleye ulaştığınızda Shipyard Trainee’s, Shipyard Musketeers, Shipyard Hounds şeklinde daha fazla trash mobile karşılaşacaksınız. Gemiye gidin, fıçıyı yere koyun ve tıpkı son fıçı gibi savunun. Çeteler temizlendiğinde fıçı patlayacaktır.

 

Imperial Wharf

Kışlaya (Barrack) girdikten sonra ilk Boss Fight’ınızla karşılaşacaksınız ve Isabella’nın Evcil Hayvanlarını yenmelisiniz. Isabella ile karşılatığınızda aynı zamanda 3 Corrupted Abominations’ta ortaya çıkacak. Isabella onları tekrar spawn etmeden önce ona hasar vermek için biraz zamanınız olacak.

Isabella yanan bir corrupted Rapier kullanıyor ve oldukça yüksek hasar verebiliyor. Ayrıca düzenli aralıklarla ateş eden ve iyi menzilli hasar veren bir tabancası var, bu yüzden menzilinden çıkmaya çalışmalısınız.

Rapier’i ile yaptığı bir koni saldırısı var. Onu savurduğunda büyük bir AOE Konisi önüne yayılarak o bölgedeki herkese hasar veriyor.

Ayrıca haritanın değişik yerlerinde yanıp sönecektir, çoğu zaman müttefiklerinizden birinin arkasında yanıp sönecek ve Rapier ile onları arkadan hasar verecektir.

Temel olarak mob ları öldürün, ortaya çıkmalarından önce Isabella’ya mümkün olduğunca fazla zarar verin. Tabanca ile menzilli saldırıya dikkat edin ve yaptığı göz kırpma ve koni AOE’nin farkında olun.

Sağlığının yarısına yaklaşmaya başladığında spawn olarak ortaya çıkan Shipyard Musketeer ların farkında olun. Size hasar vermeye başlayacaklar ve iyi hasar vereceklerdir. Musketeer lar spawn olduktan sonra Isabella kısa bir süre sonra 2 evcil hayvanını serbest bırakacak ve ortadan kaybolacaktır.

Musketeer lar gemide kalır, savaş boyunca size ateş eder, bu yüzden bunun farkında olun ve tank karakterin çeteleri bu atışlardan korunan bir noktaya çekmesini sağlayın.

Hem Oro hem de Jovo önlerine doğru ağızlarından ateş püskürürler. Menzil oldukça uzundur ve yüksek miktarda hasar verirler. Ayrıca pençeleriyle oldukça fazla hasar veren hızlı hamleler yaparlar.

Bu çarpışmanın en iyi yolu, şifacınız tankınızı canlı tutarken ve tankınız aggro yu tutup tüm hasarı engellerken, DPS’nizin hasar vurmasıdır.

 

Barracks

2 evcil hayvanı hallettikten sonra kapılardan geçeceksiniz ve daha fazla trash mob ile karşılaşacaksınız. Trash mob ları öldürmeniz ve Tersane Kaptanına (Shipyard’s Captain) gitmeniz gerekecek. Yolun ortasında Summoner Guang ile karşılaşacaksınız. Shipyard Summoner olarak adlandırılır ve aynı yeteneklere sahiptir  sadece daha güçlüdür. Ayrıca uğraşmanız gereken Corrupted swarn sürüleri de   toplanacaktır. AOE saldırılarından kaçının yüksek miktarda zarar veriyorlar. Havadaki mor ışık huzmesini gördüğünüzde, yuvarlanarak uzaklaşın (dodge) veya bloklayın.

Summon Guang ile etkileşime girmeden önce soldaki ve sağdaki evlerde bulunan mob ları öldürmek en iyisidir. Çünkü siz ona yaklaştıkça çeteleri kışkırtarak evlerin altında ve çevresinde hızla hareket ederek size doğru geleceklerdir. Yolda ilerlemek için onu yen ve merdivenlerden kaptana doğru yol al.

Kaptan Kaiwei Shipyard Warrior un daha güçlü bir versiyonudur ve ona bir Tersane Trainee ve 2 Shipyard Sperman eşlik eder. Tankınız aggro tutarken 2 mob u ve ardından kaptanı öldürün.

Kaptanı yendikten sonra, seferin son Boss savaşı olan İmparatoriçe Zhou a ulaşmakiçin kapılardan geçeceksiniz.

Imperial Palace

İmparatoriçe Zhou, bu noktaya kadar karşılaştığınız Maiden lere çok benziyor. AOE Hasarı vermek için etrafında dönmesi için bir ejderha çağıracak, Küresi ile yakın muharebe hasarı verecek ve çok fazla AOE hasarına neden olacak bir mor ışık huzmesi çağıracaktır. Etrafına corupted ateş yayan bir ejderha çağıracak, koni ve küresi ile bazı menzilli hafif saldırılar yapacaktır.

Tüm saldırıları mor bir parıltıyla kolayca tahmin edilebilir. Sadece hasardan kaçının ve onu yaklaşık dörtte üç sağlığa kadar indirmeye çalışın. Bu noktada birkaç mob toplayacak ve havaya uçacaktır. Bu olduğunda çağrılan bazı kaideler de olacak. Mor ejderhasını onlara çağırmak için kaideleri kullanacak. Daha sonra önlerinde bir koni içinde ateş püskürterek çok fazla hasara neden olurlar. Bunlar kontrol altında tutulmazsa sonunda savaş alanını dolduracak ve hasarı önleyemeyeceksiniz.

Özetle tankınızla agro yu kontrol altında tutun, yakın dövüş DPS si olarak AOE lerden kaçının, havalanırken mob ları öldürün, kaideyi kontrol altında tutun, böylece savaş alanını ele geçiremezler.

İmparatoriçe Zhou’yu yendiğinizde expedetion tamamlanır.

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.