Consumables (Sarf Malzemeler)

Giriş

New World oyunculara kapsamlı üretim sistemini tamamlayan çok çeşitli sarf malzemeleri sunar.

New World da bulunan sarf malzemesi türleri aşağıdaki gibidir.

GIDA (FOOD)

– Gıda, New World da sağlık(health), mana ve dayanıklılık(Stamina)yenilenmesi elde etmenin ana yoludur. Yiyecekler ayrıca birincil tercih ettiğiniz stat için arttırma (boost) sağlayabilir. Ayrıca, hem toplama (gathering) hem de zanaat (crafting)yapma konusunda size destek sağlayanyiyecekler de vardır. Yemek, aşçılık mesleği (Cooking) tarafından üretilebilir veya loot sonrası elde edilebilir

İKSİRLER  (POTIONS)

Bunlar, klasik olarak sağlık (Health), dayanıklılık (Stamina) ve mana iksir çeşitlerini, yenilenme (Regeneration) iksirlerini ile yanık (Blight) ve Corruption etkilerini ortadan kaldıran ortadan kaldıran solüsyolardan (Tinctures) oluşur. Bu sarf malzemeleri grubuna silah kaplamaları da (Weapon Coating)dahil edilebilir. Silah kaplamaları size belirli bir düşman tipine karşı ofansif  bir destek (Offensive boost) verebilir. Ayrıca belirli türdeki moblara ve elementlere karşı hasar emilimini artıracak absorbe ve totem iksirleri de vardır. Çoğu iksir Arcana mesleği tarafından yapılır, ancak bazıları Mühendislik (Engineering) tarafından yapılır.

İŞLENMİŞ TAŞLAR VE TÜTSÜ (HONING STONES AND INCENSE)

Bunlar, hasar verme veya hasar alma yeteneğinizi artırabilecek güçlü sarf malzemeleridir. İşlenmiş Taşları, silah ustalığı (weaponsmithing) mesleği tarafından üretilir ve genel silah hasarınızı artırmak için kullanılır. Tütsü (Incense) mobilyacılık (furnishing) mesleği tarafından üretilmiştir ve tüm kaynaklardan gelen hasara karşı direncinizi arttırır.

BOYALAR (DYES)

giysi veya zırh boyamak için kullanılır. Boya, hem temel işçilikle elde edilebilir, hem de fraksiyon temsilcilerinden (Faction reps)satın alınabilir veya açık dünyada yağmalanabilir (looting).

YEM (BAIT)

Bu sarf malzemeleri, daha büyük bir balık yakalama şansınızı artırmak için balıkçılık mesleği için kullanılır. Yem hem tuzlu hem de tatlı suda işe yarar. Yemi yağmalayabilir (looting) veya Aşçılık mesleği (Cooking) tarafından üretilebilir.

(İŞLENMİŞ KÜRELER) TUNING ORBS

İşlenmiş küreler, Expedition ve Arenalara erişim sağlar ve drop lardan elde edilebilir ve Stonemasonry  mesleği tarafından üretilir.

TAMİR TAKIMLARI (REPAIR KITS)

Uygun seviyedeki herhangi bir ekipmanı tamamen onarabilen Kraft edilmiş kitler.

MÜHİMMAT (AMMUNITION)

Oklar ve fişekler. Bu sarf malzemeleri hem yayı hem de tüfeği kullanmak için gereklidir ve mühendislik(Engineering) mesleği tarafından üretilir.

 

 

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.