New World Bow Yapılandırması

Bow, New World’deki mezilli silahlardan bir tanesidir. Temelde Dexterity tabanlı olup, yüksek hasar çıkartabilme, alan saldırısı yapabilme ve tehlike durumunda kaçış becerileri vardır. Tıpkı diğer tüm silahlarda olduğu gibi, Bow’da, Skirmisher ve Hunter olmak üzere iki adet yetenek ağacı vardır. Oyuncular istek ve ihtiyaçlarına göre bu iki ağaçtan yetenek seçebilirler. Ancak son yeteneği sadece tek bir ağaçtan alabiliyorsunuz.

Skirmisher

Alan etkili saldırıların olduğu ve kaçmak için yeteneklerin bulunduğu ağaçtır. Evade Shot yeteneği ve altında bulunan pasiflerle düşmanla aranıza mesafe koyabilir, Rain Arrows Yeteneği ile düşmanlarınızın kafasına ok yağdırabilir veya Poison Shot ile düşmanlarınızı zehirleyebilirsiniz. Genel olarak bu ağacın pasif yetenekleri, kaçışınızı veya kovalamanızı kolaylaştırmak adına hızlı koşmanızı sağlayan yeteneklerdir. Skirmisher ağacının son yeteneği Knee Shot, düşmanları bacaklarından vurduğunuzda, dört saniyeliğine %50 yavaşlamasını sağlıyor. Daha önce de bahsettiğim gibi, kaçmak ve kovalamak üzerine pasif yetenekleri var. Ancak sadece bununla sınırlı değil tabii ki. Kullanabileceğiniz üç aktif yetenek de alan etkili hasar veriyor. Gerek fazla kişilerin bulunduğu savaşlarda, gerekse Corrupted Breach gibi PvE etkinliklerde oldukça işe yarayacaktır.

Hunter

Hunter ağacı, tekli hedefe fazla hasar vermek, birden fazla hedefi aynı anda vurmak ve ardı ardına ok atmak gibi aktif yeteneklere sahip, genelde tek kişiye çok hasar verebileceğiniz bir ağaçtır. Penetrating Shot, tek kişiye yüksek hasar vermesinin yanı sıra, arkasındaki rakibe de sıçrayarak hasarını arttırır. Rapid Shot ise hızlı bir şekilde 3 tane ok atmanızı sağlayan bir yetenektir. Splinter Shot belirli bir mesafe gittikten sonra üçe ayrılan bir ok atmanızı sağlar. Genelde bu ağacın pasif yetenekleri, hasarınızı, krit vurma şansınızı ve kafadan vuruş hasarınızı arttırmaya yöneliktir. Bu ağacın son yeteneği Concussion, kafadan vuruş hasarınızı %20 arttırır.

Önerilen PvX Yapılandırması

Bow yüksek hasara sahip olmasının yanında, oldukça kırılgan bir silahtır. Size önereceğimiz yapılandırma sayesinde, Bow için önerilen yetenekleri, zırh tipini ve ikincil silahları ve bunların arkasındaki mantığı anlayabileceksiniz.

Öznitelik

Bow’un temel olarak Dexterity’den beslendiğini söylemiştik. O yüzden hasarımızı arttırmak adına elimize geçen tüm puanları Dexterity’e vermeliyiz. Daha sonra artan veya geriye kalan puanları Constitution’a veriyoruz. Özniteliklerin verdiği bonusları öğrenmek istiyorsanız, buradaki linke tıklayın.

Yetenekler

Önerilen Aktif Yetenekler

Evade Shot : Düşman ile aranıza mesafe koymanızı sağlayan, aynı zamanda hasar veren bir yetenek. Yakınımıza giren düşmanlardan kaçmamızı sağlayabilecek tek aktif yetenek bu olduğu için olmazsa olmazımız. Bu yeteneği ve altındaki pasifleri mutlaka açmalısınız.

Penetrating Shot : Tekli hedefe çok hasar vermesinin yanı sıra aynı zamanda arkdaki rakibe de geçebiliyor. Üstelik geçtiği zaman da artan bir hasar veriyor. Yine aynı şekilde bu yeteneğin altındaki tüm pasifleri de açın.

Rapid Shot : Hızlı bir şekilde üç tane ok atmanızı sağlıyor, tek hedefe yüksek hasar vermek için ideal bir yetenek. Aynı şekilde altındaki tüm pasifleri açın.

Önerilen Pasif Yetenekler

Aktif yeteneklerin altındaki pasif yetenekler hariç, almanız gereken diğer pasif yetenekler.

Skirmisher ağacı

Evasive Tactics : Dodge yaptıktan sonra daha fazla hasar vermenizi sağlar

Closing In : Canı %50’nin altında olan düşmanlara vurduğunuzda yeteneklerinizin bekleme süresi %5 azalır

Dodge and Weave : Dodge yaptıktan sonra 5 saniyeliğine %20 daha hızlı koşarsınız.

Hunter Ağacı

Long Range : 10 metre uzaktaki düşmanlara karşı %20 daha fazla hasar

Aim True : Ağır saldırılarınız daha hızlı gider ve %30 daha fazla vurur

Finishing Shot : Hedefin canı %50’nin altındaysa %20 daha fazla hasar vurursunuz.

Surprise Attack : 10 saniye içinde herhangi bir rakibe vurmadıysanız %20 daha fazla hasar vurursunuz.

Hawkeye : Kafadan vuruş yaptığınızda, kendinizi verdiğiniz hasarın %10’u kadar iyileştirirsiniz.

Bulleye : Kritik şansınızı %10 arttırırsınız.

Anahtar Yetenek

Concussion : Kafadan vuruş yaptığınızda %20 daha fazla hasar verirsiniz ve okunuzu geri almak için belirli bir şansınız olur.

Zırh Seçimi

New World’de 3 farklı zırh tipi vardır. Hafif (Light), Orta (Medium) ve Ağır (Heavy). Her zırhın kendine ait özellikleri vardır.

  • Light Armor %20’ye kadar hasar artışı sağlar.
  • Medium Armor %10’a kadar hasar artışının yanı sıra, aynı zamanda uyguladığınız kalabalık kontrol efektlerinin (CC) %10 daha uzun süre kalmasını sağlar.
  • Heavy Armor blok yaparken dengenizi %20 arttırırken aynı zamanda uyguladığınız kalabalık kontrol efektlerinin %20 daha uzun süre kalmasını sağlar

Bow için önerebileceğim zırh türü Light Armor. Ancak PvP’de veya PvE’de hayatta kalmakta zorlanıyorsanız, Kafalık ve Göğüslüğü Medium, geri kalanları ise Light takabilirsiniz.

İkincil Silah Seçimi

İkincil silah olarak Rapier sizin için mükemmel olacaktır. Hem hızlı, hem de Dexterity tabanlı olduğu için hasarınız, sanki ana silahınızı kullanıyormuş gibi yüksek olacaktır. Eğer Bow kullanırken yakınınıza bir düşman girmeyi başarırsa, Rapier’e geçip size saldırdığına pişman edebilirsiniz. Gerek kanatma yetenekleri, gerekse kaçmak veya kovalamak için mobil olması sebebiyle Rapier, hem saldırmak hem de kaçmak için Bow ile en uyumlu yakın dövüş silahıdır.

Daha farklı bir Bow yapılandırması istiyorsanız, Youtube kanalımdaki Bow için yaptığım videoyu izleyebilirsiniz!

ACTİVE ABİLİTİES

 

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.