Amrine Excavation – Expedition Rehberi

Amrine Kazı alanı, 25. seviyeye ulaşmış oyunlar için tasarlanmış 5 kişilik bir PVE etkinliğidir. Bu keşif gezisinin girişi Windsward’dadır. İçeri girdikten sonra Lost’u temizleyin ve bir maden kuyusundan dışarı çıkın. Burada bir pencereden aşağı ineceksiniz. Sağa gidin ve odanın sağ arka tarafındaki Withered Nest i yenin. Siz bunu yapana kadar Lost lar spawn olmaya devam edecektir. Ardından, birkaç Lost yatarık dalgasını temizledikten sonra odanın ortasındaki kapıyı açın.

The rand Traverse

Kapıdan geçtikten sonra, Lost Ravager dahil olmak üzere sol alt platformdaki mob ları temizleyin. Ardından ahşap rampadan yukarı çıkın. Alt ve üst platformlardaki yükseltilmiş taş platformlara dikkat edin, bunları daha sonra kullanacaksınız. Üst platformdaki Lost mob’ları temizleyin (çıktığınız rampanın yakınındaki lore page i alın) ve ardından önünüzdeki çıkıntıdan atlayın. Orada başka bir Lost Ravager da dahil olmak üzere daha fazla Lost mobları temizleyeceksiniz. Son (üçüncü) platformu temizledikten sonra önünüzdeki kapıdan geçin.

 

Excavated Caverns

Bir sonraki koridordan geçerken üzerinde Azoth Script bulunan bir taş göreceksiniz. Bunun arkasında başka bir Withered Nest var. Spawn noktasını yok edin ve ardından keşif görevi (expedetion quest) güncellemesini almak için Azot Asasını (Azoth Staff) kullanarak bu taşı dönüştürün.

Broken Vestibule doğru patikadan aşağı inerken başka bir Withered Nestle karşınıza çıkacaktır. Onu yok edin ve Lost ların geri kalanını temizleyin. Daha sonra Ancient Azoth Seal olan bir küre heykeli bulacağınız bir sonraki odaya gidin.

Odayı temizleyin ve ardından mührü kırmak için Azot Asasını (Azoth Staff) kullanın. Bu işlem odanın çıkışını açacak ve bazı Poltergeist’ler Lost mob lar ve iki Withered Nest ortaya çıkacaktır. Poltergeist’i ve Nest i ardından kalan mob ları temizleyin, sonrasında bulmaca odasına geri dönün. Koridordan geriye doğru giderek ilk yeniden doğma noktanıza ulaşacaksınız.

 

Grand Traverse – Platform Bulmacası

İşte burada daha önce gördüğünüz platform devreye giriyor. Üç grup üyesinin her birinin bir platformda durması gerekecektir. Bu eylem, bir sonraki odaya giden köprüyü oluşturur ve bir Ravager ve bir Plaguegeist dahil olmak üzere daha fazla Lost mob spawn lanır. Temizlendikten sonra, başka bir Ravager ve birkaç Lost ile savaşmak için köprünün karşısına geçin.

Star Shrine

 

Koridorda Foreman Nakashimas alet kutusunda durduğundan emin olun ve Hallowed Candle (mum) alın, ilk Boss u çağırmak için ona ihtiyacınız olacak! Ardından bir sonraki odaya gidin ve bir Plaguegeist ve başka bir Ravager dahil olmak üzere Lost mob ları temizlemeye başlayın. Artık İlk Boss dövüşüne başlamaya hazırsınız. Foreman Nakshima’yı çağırmak için Hallowed Candle ı Spectral Shrine a yerleştirin.

Boss – Foreman Nakashima (Void Poltergeist)

Foreman Nakashima’nın bilinmesi gereken iki ana mekaniği var.

– Spectral Waves – Nakashima, Walls of Spectral görüntülerini arasında boşluklar olacak şekilde spawn eder, oyuncular hasardan kaçmak için ya dalgaların dışında olmalı veya boşluklara kaçmalıdır.

– Slow Circle – Nakashima, hareket hızında azalmaya neden olan ve oyuncuları Spectral Waves’e karşı savunmasız bırakan mor bir AOE ile sahip rastgele bir oyuncuları hedefler. Oyuncular dairenin içinde kalıp beyaz kenara dokunursa stun lanır (sersemletilir).

Bu iki mekanik, bazı ölümcül hasarlar için birleşebilir. Konumunuzun farkında olduğunuzdan emin olun ve eğer hedef alındıysanız dairenin içinde kalın ve Spektral Dalgalardan kaçınmaya çalışın. Çemberin dışına atlamayı veya kaçmayı (Dodge) deneyebilirsiniz, ancak bu büyük olasılıkla sersemlemenize yol açacaktır, bu nedenle içeride hayatta kalmaya çalışmak daha kolaydır.

Nakashima öldüğünde, ganimetinizi (loot) ve arkanızdaki Lore page i alın ve sağınızdaki koridora gidin. Orada daha fazla Lost ve başka bir Withered Nestle ile karşılacaksınız. Odayı temizleyin ve bir sonraki yeniden doğma noktasına gidin ve keşif gezisindeki son odaya ulaşmak için (Azoth Staff kullanarak) kapıyı açın.

Obelisk Cavern

Burada, Void Sphere ile çevrili son Boss Simon Gray  ve birkaç Lost ile karşılaşacaksınız. Lost mob ları temizleyin ve son dövüşe başlamak için küreye doğru yürüyün.

Boss – Simon Grey

Corrupted Vomit – Boss, oyuncuların yakınına AOE (alan hasarı veren) zehiri kusar

Charge – Simon yakındaki bir oyuncuya hücum ederek onları yere serer

Simon Gray ayrıca üç Lost Excavation işçisinin dalgalar halinde spawn etmeye devam eder. Bu İşçiler Simon Gray’in zehirli kusmuğunu içebilrler ve Corrupted olurlar.

Simon Gray’i yendiğinizde Amrine Excavation Expedetion görevini tamamlamış olursunuz.

Leave a comment

Instagram

@NewWorld

Twitter

@NewWorld

Steam Group

@NewWorld

Facebook

@NewWorld

YouTube

@NewWorld

New World Türkiye by Cemizm © 2022. All Rights Reserved.